AFRİN'DE 260 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

AFRİN’DE 260 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Türk Silahları Kuvvetleri, Afrin’de devam eden Zeytin Dalı Harekatı’nda, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ üyesi olan en az 260 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Afrin’de Zeytin Dalı Harekatı’nı devam ettiren Türk Silahlı Kuvvetleri, harekatın planlandığı gibi devam ettiğini açıkladı. Yapılan açıklamada şu ana kadar en az 260 teröristin etkisiz hale getirildiği de belirtildi.

Genelkurmay’dan yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi;

“Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, hudutlarımızda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla, Suriye’nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek ve dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak üzere 20 Ocak 2018 saat 17:00’den itibaren başlatılan ‘Zeytin Dalı Harekatı’, planlandığı şekilde devam etmektedir.

“HAREKAT TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜNE SAYGI İÇİNDE DEVAM EDİYOR”
Harekat, ülkemizin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları, BMGK’nin terörle mücadeleye yönelik özellikle 1624 (2005), 2170 (2014) ve 2178 (2014) sayılı kararları ve BM sözleşmesinin 51’inci maddesinde yer alan Meşru Müdafaa Hakkı çerçevesinde, Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygılı olarak icra edilmektedir.

Harekatın planlama ve icrasında sadece teröristler ve bunlara ait barınak, sığınak, mevzii, silah, araç ve gereçler hedef alınmakta olup, sivil/masum kişilerin zarar görmemesi için her türlü dikkat ve hassasiyet gösterilmektedir.

EN AZ 260 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
Bununla beraber şu ana kadar bölgeden elde edilen bilgilere göre; en az 260 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği tespit edilmiştir.

Çatışmada hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman silah arkadaşımıza acil şifalar dileriz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Bir önceki yazımız olan Bandırma Web Tasarım başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.