ADIYAMAN İLE GÖNÜL KÖPRÜSÜ | Bandırmanın Sesi
ANKET
foto-deniz1

ADIYAMAN İLE GÖNÜL KÖPRÜSÜ

Paylaş
 

‘Biz Anadoluyuz’ Projesi Kapsamında Adıyaman’dan Gelen Öğrenciler Vali Yazıcı İle Buluştu.

İçişleri Bakanlığının 180 günlük eylem planıyla, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde 21 İlden 15 yaş ve altı 50 bin çocuğun, Türkiye’nin farklı şehirlerini ziyaret etmelerini sağlayarak, iller arasında kardeşlik köprüsünün kurulması, çocuklar arasındaki kardeşlik ruhunun geliştirilmesi, terör örgütlerinin istismarından ve kötü alışkanlıklardan uzak tutulması, kardeşlik ve huzura katkı sunulması amacıyla, Biz Anadoluyuz Projesi kapsamında öksüz, yetim, yoksul aile çocukları ile şehit ve gazi çocuklarından seçilen 194 kişilik ikinci öğrenci kafilesi Balıkesir’e geldi.

BİZ BERABERİZ
Valisi Ersin Yazıcı, “Biz Anadoluyuz Projesi” kapsamında Adıyaman’dan gelen 194 öğrenciyle Cunda Uygulama Otelinde akşam yemeğinde buluştu. Sıcak ve samimi bir sohbet ortamının oluştuğu buluşmada, öğretmen ve öğrenciler gezi ile ilgili duygularını dile getirdiler. Birçok öğrencinin ilk kez uçağa binmesine ve ilk kez başka bir il görmesine olanak sağlayan gezi ile Balıkesir’i yakından tanıma fırsatı bulacak olan çocuklar, farklı şehirlerde yaşayan insanlar arasındaki birlik ve beraberlik duygularının en güzel örneği oldu.

BALIKESİR’E HOŞ GELDİNİZ
Adıyamanlı öğrencilerin çiçek takdim ettiği Vali Yazıcı, çocukların 4 günlük gezi programında kentin tarihi ve kültürel mekânlarını gezeceklerini ve eşsiz doğal güzellikleri göreceklerini söyledi.
Adıyamanlı öğrencileri kırmayarak bol bol özçekim yaptıran Vali Ersin Yazıcı, “Öncelikle sizleri Balıkesir’de görmekten, burada ağırlamaktan dolayı çok mutlu olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Balıkesir’de geçireceğiniz 4 günün sizlerde unutulmaz güzel anılar bırakmasını ve keyif almanızı diliyorum. Sizleri çok seviyoruz, Balıkesir’e hoş geldiniz .”diye konuştu.

ADIYAMANLI ÖĞRENCİLER BENGİ İLE TANIŞTI
Vali Ersin Yazıcı daha sonra BENGİ Projesi kapsamında da öğrencilerle bir araya gelerek kitap okudu ve sohbet etti. Vali Ersin Yazıcı, misafir öğrencilere tek tek söz vererek, duygu ve düşüncelerini paylaşmalarını istedi. Ziyaretlerinden duydukları memnuniyeti dile getiren öğrenciler, Vali Yazıcı’ya ilgi ve kabullerinden dolayı teşekkür ettiler.

BALIKESİR’İN BÜTÜN GÜZELLİKLERİNİ GÖRMELİSİNİZ
Vali Ersin Yazıcı öğrencilerle tanışarak onlara Balıkesir hakkındaki düşüncelerini sordu. Balıkesir’in Kazdağları, adaları, tarihi yerleri ve kültürü ile çok zengin bir il olduğuna dikkat çeken Vali Yazıcı, çocuklara Balıkesir’de kaldıkları süre zarfında Balıkesir’in bütün güzelliklerini görmelerini tavsiye etti.

BİZ HEP BİRLİKTE ANADOLUYUZ
Vali Yazıcı, bu ziyaretlerin değişik illerdeki öğrencilerin yeni dostluklar edinmeleri, değişik kültürleri ve coğrafyaları tanımaları bakımından çok önemli bir eksikliği giderdiğini söyledi. Çocukları daha önce hiç görmedikleri şehirlere götürerek, bilgi ve deneyimlerini geliştirmelerini ve kalıcı dostluklar kurmalarının amaçlandığını ifade eden Vali Yazıcı, ” Çocukların yeni deneyim kazanması demek, geleceğe olan inançlarının, umutlarının güçlenmesi demek. Çocuklarımızı kaynaştırmak, ülkemizi tanımalarını sağlamak, Türkiye’nin değişik yerlerindeki kültürleri, tarihi eserleri, yapıları, şehirlerimizi görmeleri onların geleceği için de çok önemlidir. Çünkü Kurtuluş Savaşında, Çanakkale’de, terörle mücadelede birçok noktada hep birlikte mücadele ettik. Biz hep birlikte Anadoluyuz. Bu vesileyle bu projenin yapılmasında, hazırlanmasında, düşünülmesinde emeği geçen herkese çocuklarımız adına, ülkemiz adına şükranlarımızı sunmak istiyorum.” dedi.

GÜNÜN ANISINA KİTAP HEDİYE EDİLDİ
Vali Yazıcı öğrencileri Balıkesir’de ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirterek, öğrencilere kitap ve çeşitli hediyeler vererek, başarılar diledi.

Bir önceki yazımız olan 2018 Bandırma Festival Programı Belli Oldu! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
ANKET

BANDIRMA'DA BELEDİYE BAŞKANI KİM OLMALI?

 • AV. TOLGA TOSUN (19%, 1.059 Oylar)
 • UZAY KESKİN (18%, 1.035 Oylar)
 • BURAK BAHADIR TUZLU (16%, 923 Oylar)
 • METİN OK (16%, 899 Oylar)
 • DURSUN MİRZA (13%, 732 Oylar)
 • CEMAL ÖZTAYLAN (9%, 485 Oylar)
 • AYDIN ÖZEN (7%, 375 Oylar)
 • OZAN ONUR (2%, 133 Oylar)

Toplam oy veren: 5.858

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

AK PARTİ BELEDİYE BAŞKANI ADAYI KİM OLMALI?

 • Zeki Ersin (35%, 405 Oylar)
 • Tülay Vural (34%, 392 Oylar)
 • Burak Bahadır Tuzlu (8%, 91 Oylar)
 • Aydın Özen (7%, 85 Oylar)
 • Recep Eraydın (6%, 66 Oylar)
 • İhsan Turgut (5%, 56 Oylar)
 • Veysel Arduç (2%, 27 Oylar)
 • Asiye Bilgin (1%, 16 Oylar)
 • Kemal Uğur (1%, 9 Oylar)
 • İsmail Yaşar (1%, 7 Oylar)

Toplam oy veren: 1.154

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
ozen hyundai doga-koleji-bandirma yemtar
saloni
perema2014 soylu
bandirma-com-tr gumuskonak kutlu-creative-bandirma-web-tasarim
birge cilev eken-hotel dOnce
otel10com
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.