ANKET
foto-deniz1

ADIM ADIM 9.45 KM

Paylaş
 

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, kırsal mahallere daha iyi hizmet götürmek için kırsaldan çıkmıyor. Başkan Yılmaz, kırsalda taş döşenen ve döşenmeyen sokakları karış karış gezdi, çocukların, yaşlıların kalbine dokundu, temsil ettiği şehri daha iyiye götürmek için bir günde 9.45 kilometre yürüyüp yapılan işleri tek tek kontrol etti. 

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, ekibi ile beraber kırsal mahalleleri karış karış geziyor, vatandaşları dinleyip taleplerini çözüme kavuşturmaya devam ediyor. Başkan Yılmaz; Fen İşleri, Park Bahçeler ve Temizlik İşleri müdürlükleri ile birlikte Armutalan, Beyköy, Ortaca ve Kabakdere mahallerinde incelemelerde bulundu. Fitnees ve parkların tamamının bittiği kırsal mahallelerde kilit parke taşı döşeme çalışmalarını inceleyen Başkan Yılmaz, kırsal mahallerin yüzde 80’nin ihtiyaçlarının giderildiğini söyledi. Bir çok kırsal mahalleyi çamurdan kurtaran Başkan Yılmaz ve ekibi ziyaretlerde vatandaşların farklı taleplerini de not alarak çözüme kavuşması için talimat verdi. Karesi’de kimsenin çamura basmayacağını yineleyen Başkan Yılmaz, kırsal mahallelerin yüzde 80’inin tamamlandığını ve Büyükşehir Belediyesi ile koordineli çalışarak sorunları çözdüklerini vurguladı.
Güne Armutalan Mahallesi’nde Mahalle Muhtarı Mehmet Akbaş’ın misafiri olarak başlayan Başkan Yılmaz ve ekibi yapılan çalışmaları tek tek inceledi.

“DÖRT ANA PRENSİBİMİZ VAR”
Sürekli olarak vatandaşlarla bir arada olmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Başkan Yılmaz, yerel yöneticiler olarak halkla bir araya gelmenin kendilerini konulara daha vakıf olmalarını ve halkla kaynaşmalarını sağladığını vurguladı.  Kırsal mahalle muhtarlarının ve mahalle kanat önderlerinin gösterdiği ilgiden dolayı mutlu olduğunu belirten Başkan Yılmaz, “Biz istiyoruz ki vatandaşlarımız şehirde yaşıyormuş gibi kırsal mahallelerinde yaşabilsinler. Su medeniyetin bir temsilcisi, yol ve ortak yaşamları en önemlisi ve geçmişimizi yad etmek de bizim için çok önemli. Biz bu dört tane ana prensiple yola çıkıyoruz” dedi.

“BÜYÜKŞEHİR VE BASKİ İLE UYUMLU ÇALIŞIYORUZ”
Kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşların evlerinin önünden itibaren meydana kadar çamura basmadan ineceklerini yineleyen Başkan Yılmaz, “Bununla ilgili çalışmalarımızı yaptık. Büyükşehir Belediyesi ve BASKİ ile beraber alt yapı çalışmalarının tamamlandığı bölgelerde suyla ilgili sorunlarının çözümüne odaklandık. Köy konakları, ortak kullanılan alanlar, mezarlıklar düzenlendi, kırsal mahallelerimizde uygulamalarımızı tamamlamak üzereyiz. Kırsal mahallelerimizdeki çalışmaların yüzde 80’i bitti. Yeni kurulmuş belediye tarafından bu çalışmaları 3 yıl gibi kısa bir sürede yapılması bizleri çok memnun ediyor” dedi.

“KIRSAL HAYAT BULSUN İSTİYORUZ”
Yapılan çalışmaların ardından kırsal mahallerden şehre göç etmiş insanların yeniden kırsal mahallelere geldiklerini ifade eden Başkan Yılmaz, “Biz kırsal mahallelerimiz hayat bulsun, canlı olsun ve o insanlarımıza verdiğimiz değeri gösterelim istiyoruz. Halkımızla beraber olmak için biz bu şehirle dertlendik. Şehrimizin sorunlarını anlamak için içlerinde dolaşmak lazım. Halkımızla beraber olarak, kucaklayıcı çözüm önerilerimizle beraber onları da dinliyor ve katılımcı belediyeciliği sağlıyoruz” dedi.

“BÜYÜKŞEHİR HER YERDE ÇALIŞIYOR”
Kırsal mahalle ziyaretlerinde Şamlı – Ortaca yolunda asfalt onarım çalışması yapan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ekiplerine kolaylıklar dileyen Başkan Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarını takdirle karşıladığını söyledi. Büyükşehrin bir medeniyet projesi olduğuna vurgu yapan Başkan Yılmaz, “Biz halkın kültürüyle, eğitimiyle, sporuyla ve sanatıyla ilgilenirken büyükşehrimizi her aşamada 1100 tane kırsal mahallemizde harıl harıl çalışırken görüyoruz. Ben Ulaştırma Daire Başkanlığımıza, Fen İşleri Daire Başkanlığımıza, BASKİ’ye Kent Estetiği Daire Başkanlığımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sadece bizim ilçemizde değil 1100 kırsal mahallemizde etkin çalışmalarını her aşamada görüyoruz. Şehrimiz adına bu çalışmalar sevinç verici. Çok fazla ihtiyacı hızlı bir şekilde çözüme ulaştırıyorlar. Ben Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Edip Uğur’a gösterdiği özverinden, itinalı çalışmalarından ve çalışan güzel ekipler kurduğu için çok teşekkür ediyorum” dedi.

“SEKİZİNCİYE MAHALLEYE GELİYOR”
Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın ekibiyle beraber sekizinci kez mahallelerine geldiğini belirten Armutalan Mahalle Muhtarı Mehmet Akbaş, “Başkanımızda Allah Razı olsun, bizlere verdiği desteklerden dolayı kendisine çok teşekkür ediyoruz.  Görüyoruz ki tüm kırsal mahallelerde çalışmalar devam ediyor.  Bizim mahallemizde caminin kubbeleri yapıldı, minare onarıldı. Taş döşemesi olmayan yerlere taş döşendi. Okulumuzun çatısı yapıldı.  Kırsalda yaşayan vatandaşlara ‘toprağa hayat veren insanlar’ diye kurduğu bir cümlesi var, bizleri sahipleniyor ve bu tutumundan dolayı kendisine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Bir önceki yazımız olan 2018 Bandırma Festival Programı Belli Oldu! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.