ADİGE CUMHURİYETİ GÜZELLİK KRALİÇESİ BANDIRMA'DA | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

ADİGE CUMHURİYETİ GÜZELLİK KRALİÇESİ BANDIRMA’DA

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Adige Cumhuriyeti 2016 güzellik yarışması kraliçesi çerkes kızı Janset, Bandırma Belediyesi’nin ve Bandırma Sinema Klubü’nün misafiri olarak andırma’ya geldi. Barış Manço Kültür Merkezi’nde tapılan Çerkes Kızı Film Galası’na katıldı.

Dünyaca ünlü Ürdünlü çerkez yönetmen Mohydeen Quandour un oskar ödüllü çerkes filmi Dünyada 26 ülkede gösterildikten sonra Bandırma belediyesi kültür sanat etkinlikleri kapsamında Bandırma sineme külübü tarafından organize edilip Barış Manço Kültür merkezinde filmin yönetmeni ve bir kısım oyuncularınında katılı ile gösterildi Film göstersini Adide Cumhuriyeti 2016 dünya güzellik yarışması birincisi Çerkes kızda bandırmaya gelip izledi.
Belediye başkanı Dursun Mirza
Bandırma nın geçmiş dönem belediye başkanı Sedat Pekel eşi, öğretmen Feride Pekel yönetmen Tunc Başaran aktör Erol Tezeren Bandırma Kuzey Kafkas kültür derneği başkanı ve yönetimi ile 700 çerkez izleyici filmi izledi.,film sonun da başkan Mirza dünyaca ünlü yönetmene plaket çiçek verip teşekkür konuşması yaptı.Ürdünde çekilen film 7 yıldır dünyanın 26 ülkesinde gösterildi ödül kazandı.

Haber: Eda Burunsuzoğlu

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.