AÇIK KAPI İLE DEVLETİMİZİN ELİ VATANDAŞIMIZA DOKUNACAK | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

AÇIK KAPI İLE DEVLETİMİZİN ELİ VATANDAŞIMIZA DOKUNACAK

Paylaş
 
Balıkesir Valiliğinde, vatandaşlarla en üst düzeyde iletişimin kurulması, vatandaşların diğer kamu kurumlarındaki işlem ve taleplerinin etkin ve hızlı bir biçimde alınarak takip edilmesi amacıyla oluşturulan ‘Açık Kapı Milletin Kapısı’ bürosu çalışmalarına devam ediyor.

Valilik binası girişinde bulunan ‘Açık Kapı Milletin Kapısı Balıkesir Bürosu’ hakkında bilgi veren Vali Ersin Yazıcı, İçişleri Bakanlığının başlattığı projeyle devlet kurumlarının bütün kapılarının vatandaşlara hizmet için sonuna kadar açılmış olduğunu belirterek, “Vatandaşlarımızın her türlü başvurusunu bu kapıda alacak, yetişmiş ve bu anlamda eğitim almış görevlilerimiz, çözümü ilgili kurumlara, diğer tüm birimlere ulaştıracaklar. Ön görüşmenin sonrasında gelişmeleri, ortaya çıkacak sonuçları kendileriyle paylaşacaklar. Valiliğe bağlı her kurumun bir açık kapı sorumlusu var. Bu çalışmalar da Valiliğimiz ve proje sorumluları tarafından takip edilecek. Vatandaşlarımızın işlerini en kısa sürede, en iyi şekilde çözümlenmesi için gereken çalışmalar yapılacak. Deneyimli, güler yüzlü ve konusunda uzman personeli ile hizmet veren Açık Kapı, en kaliteli ve en hızlı hizmet felsefesi ile halkın memnuniyetini öncelemektedir.”dedi.

AÇIK KAPI VATANDAŞIN ÇÖZÜM ADRESİ OLDU
Vatandaşların istek, şikâyet ve önerilerini kurum kurum dolaşmadan “Açık Kapı” vasıtasıyla birinci ağızdan bildirebileceklerini aktaran Vali Yazıcı, “Bu çalışma vatandaş odaklı hizmet anlayışı sistemidir. Tüm amacımız, vatandaşlarımızın sorunlarını en hızlı şekilde çözüp, en doğru hizmeti vermektir.  Burası vatandaşların farklı farklı kurumlar gezmeden problemlerini doğrudan anlatacakları bir birim. Açık Kapı sayesinde vatandaşlarımızın birçok talebine cevap verdik ve çözüm ürettik. Yapılan her başvuruyu ilgili birimlerimiz titizlikle değerlendirerek cevap veriyor ve takip ediyor. Açık Kapı vatandaşın çözüm adresi oldu. Bizler her konuda vatandaşlarımızın yanındayız. Bizler hizmet için buradayız. Her şey ülkemiz ve Balıkesir için. Hep birlikte el ele, daha iyiye daha güzele.” diye konuştu.

’16 BAŞVURU KATEGORİSİ VAR’
Açık Kapı Projesi Valilik Hizmetleri, Emniyet ve Güvenlik Hizmetleri, Yerel Yönetimler, Yardımlar ve Sosyal Hizmetler, Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Çevre ve Şehircilik, Din Hizmetleri, Eğitim, Ekonomi ve Sanayi, Enerji, Gıda, Tarım ve Hayvancılık, Tapu ve Kadastro, Kültür ve Turizm, Orman ve Su İşleri, Sağlık, Gençlik ve Spor olmak üzere toplam 16 başvuru kategorisinden oluşuyor.

VATANDAŞLAR AÇIK KAPI’DAN MEMNUN
Oldukça faal bir şekilde hizmet veren birimimizden memnun olduklarını dile getiren vatandaşlar, müracaatları hakkında geri bildirimde bulunulmasından son derece mutlu olduklarını da ifade ettiler.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.