foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

ABD’DEN 15 TEMMUZ MESAJI

abd 15 temmuz
Paylaş
 

Bass, 15 Temmuz’da meydana gelen korkunç olayların faillerini adaletin karşısına çıkarmaya yönelik girişimleri desteklediklerini söyledi.

ABD’nin Adana Konsolosluğunca ülkenin bağımsızlığının 241. yılı dolayısıyla bir otelde resepsiyon verildi. ABD’nin Ankara Büyükelçisi John Bass ve eşi Holly Holzer Bass da “Bağımsızlık Günü” resepsiyonuna katıldı.

Bass, resepsiyonda yaptığı konuşmada, eşinin ve kendisinin geçen yıl burada oldukları etkinlikten bu yana zor, acılı bir sene daha geçirdiklerini ifade ederek, şunları söyledi:

“BAŞINIZ SAĞ OLSUN”
“Toplumlarımız Amerika, Türkiye bir kez daha teröristlerin eliyle acıyı ve kaybı tattı. Neredeyse tam bir yıl önce Türk vatandaşları büyük bedeller ödeyerek yasa dışı darbe girişimine karşı demokrasiyi savundu. Bu yıl Türkiye’de şiddet olayları nedeniyle kayıplar veren herkese derin taziyelerimizi sunuyoruz. Başınız sağ olsun.

“TÜRK HÜKÜMETİNİN FAİLLERİ YARGILAMALARINA DESTEK VERİYORUZ”
Geçtiğimiz yılın olayları bize bir kez daha göstermiştir ki terör ve şiddete verilecek tek cevap adalet ve hukukun üstünlüğüdür. Türk hükümetinin 15 Temmuz’da meydana gelen korkunç olayların faillerini adaletin karşısına çıkarmaya yönelik girişimlerini desteklemeye devam ediyoruz.

Adalet ararken ve tüm vatandaşlarımız için fırsatlar yaratırken, Amerika Birleşik Devletleri buradaki arkadaşlarımızı ve müttefiklerimizi desteklemeye devam edecektir. Önümüzdeki aylarda ve yıllarda bir kez daha hepinizle birlikte çalışmayı iple çekiyoruz.”

Bir önceki yazımız olan GÜNEY KIBRIS RUM YÖNETİMİ'NE TEPKİ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.