foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

ABD VE GÜNEY KORE’DE FÜZE ATIŞ TATBİKATI YAPTI

FÜZE TATBİKATI
Paylaş
 

Kuzey Kore’nin kıtalararası balistik füze denemesine cevap gecikmedi. Güney Kore, ABD ve Japonya birlikte füze atış tatbikatı yaptı.

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü Dana White yazılı açıklamasında, Pyongyang’ın dün yapmış olduğu kıtalararası balistik füze denemesini kınadı.

“KABİLİYETİMİZİ GÖSTERMEK ÜZERE TATBİKAT YAPTIK”

Ülkesinin, müttefikleriyle bölgeyi yakından izlediğini belirten White açıklamasında, “Deneme, Kuzey Kore’nin ABD ve müttefiklerine tehdit teşkil ettiğini ortaya koyuyor. Kore Cumhuriyeti ile isabetli atış kabiliyetlerimizi göstermek üzere ortak bir tatbikat yaptık.” değerlendirmesinde bulundu.

ABD’nin Güney Kore ve Japonya’nın güvenliğine bağlılığını yineleyen White, ülkesinin Kore Yarımadası’nı barışçıl yollarla nükleerden arındırmaya çalıştığına dikkati çekti.

ABD-GÜNEY KORE ORTAK TATBİKATI
Pentagon’un açıklamasında, ABD ile Güney Kore’nin 4 Temmuz’daki tatbikatına, Kuzey Kore’ye karşı kullanılacak unsurların katıldığı bilgisi paylaşıldı.

Tatbikatta ABD Karar Kuvvetleri taktiksel füze sistemleri ile Güney Kore’nin Hyunmoo II füzelerinin kullanıldığı aktarılan açıklamada, “Sistemler çok hızlı bir şekilde konuşlandırılabilir ve angaje edilebilir. Yüksek isabet vuruş kabiliyeti ile Güney Kore-ABD ittifakının tüm hava koşullarında zamanlama açısından kritik bir dizi hedefi vurmasını sağlıyor.” ifadelerine yer verildi.

Bir önceki yazımız olan 739 EMNİYET PERSONELİ GÖREVİNE İADE EDİLDİ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.