ABD DIŞ İŞLERİ BAKANLIĞI YETKİLİSİNDEN FETÖ AÇIKLAMASI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

ABD DIŞ İŞLERİ BAKANLIĞI YETKİLİSİNDEN FETÖ AÇIKLAMASI

Paylaş
 

ABD Dışişleri Bakanlığından ismini gizleyen üst düzey bir yetkili, 15 Temmuz’da darbe girişiminde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve elebaşı Fetullah Gülen’e ilişkin,“Masum bir dini hareketten ziyade organize suç örgütlerinin kara para aklamak için para saklayan kişileri gibi görünüyorlar. Gülen hakkındaki iddialarda haklılık payı olabilir” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE’NİN GEREKÇELERİ MAKUL VE YETERLİ

ABD’nin AP haber ajansının haberine göre, üst düzey bir yetkili yaptığı açıklamada, Türkiye hükümetinin Fetullah Gülen hakkındaki suçlamaları için yeterli ve makul gerekçeler olduğunu vurguladı.

“MASUM BİR DİN HAREKETİ DEĞİL”

FETÖ tarafından işletilen vakıf ve eğitim kurumlarının şüpheli bir yapısı ve finansmanı olduğunu ifade eden yetkili, “Masum bir dini hareketten ziyade organize suç örgütlerinin kara para aklamak için para saklayan kişileri gibi görünüyorlar. Gülen hakkındaki iddialarda haklılık payı olabilir” açıklamasında bulundu.

Söz konusu yetkili, Türkiye’nin, darbe girişiminin arkasında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in olduğuna ilişkin ABD makamlarına ilettiği belgelerin incelenmesine devam edildiğini hatırlattı.

Bir önceki yazımız olan GÖZALTINA ALINAN 16 PİLOT SERBEST BIRAKILDI başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.