ANKET
foto-deniz1

80 LİRAYLA TÜRKİYE’YE GELEN SURİYELİ MİLYONER OLDU

Paylaş
 

2011 yılında Suriye’den kaçarak Türkiye’ye gelen Yaser Haddad, Arap turistlere Türkiye’de rehberlik hizmeti sağlayarak ayda 1 milyon ciroyla 45 kişiyi istihdam ediyor.

2011 yılında önce Hatay’da yaşamını sürdürmeye çalışan Haddad, daha sonra rotasını İstanbul’da çevirdi.

İstanbul’da çeşitli tur firmalarında Arap turistlere tercümanlık yaparak geçimini sağlayan 32 yaşındaki girişimci, kısa süre içinde kendi şirketini kurmaya karar verdi.

Çevresinden gördüğü destekle tur şirketi kuran Haddad, kendisini sosyal medya fenomenleri vasıtasıyla Arap dünyasına tanıttı.

Haddad, Suudi Arabistan, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkelerden Türkiye’ye gelen ailelere rehberlik ederek şirketini büyütmeye başladı.

Aylık 1 milyon lira civarında ciro elde ettiğini söyleyen Haddad, beşi Türk geri kalanı Suriyeli toplam 45 kişiye istihdam sağladığını aktardı.

Sağlık turizminde de ülkeye Arap turist çektiğini kaydeden Haddad, “Saç ekiminden, mide küçültme gibi birçok operasyon için ayda ortalama 150 Arap turisti Türkiye’ye getiriyoruz” dedi.

Bir önceki yazımız olan KAFAOĞLU: ERDOĞAN'A YÖNELİK SÖZLERİ ŞİDDETLE KINIYORUM başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.