"81 GENÇ 81 BAYRAK TESLİM TÖRENİ" GERÇEKLEŞTİRİLDİ - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

“81 GENÇ 81 BAYRAK TESLİM TÖRENİ” GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et
Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümünde “Anadolu Gönül Yolu Projesi” kapsamında Bursa’dan İlimize gelen şanlı bayrağımız, Vali Hasan Şıldak tarafından Çanakkale’ye  uğurlandı.
Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdürlüğü tarafından 2021 Mart ayı içinde gerçekleştirilmesi planlanan “Anadolu Gönül Yolu” 18 Mart 2021 Şehitler Günü “81 Genç 81 Bayrak” Etkinliği, 18 Mart Çanakkale Zaferinin Yıl Dönümü ve Şehitler Günü etkinlikleri kapsamında, gençlerimizde bayrak sevgisi ve tarih bilinci oluşturmayı amaçlanırken Bayrağımız Bursa’dan gelen lise 1. sınıf öğrencisi Özlem Dinçer’den teslim alınarak, İlimiz lise 1. Sınıf öğrencisi Muzaffer Uyar’a Çanakkele’ye teslim edilmek üzere Vali Şıldak tarafından tevdi edildi.
Bayrağımızı Bursa’dan Balıkesir’e getiren öğrenci Özlem Dinçer Balıkesir adına teslim alan öğrencimiz Muzaffer Uyar’a “Sevgili kardeşim, rengini atalarımızın kanlarından alan bu şanlı bayrağın ulusumuzun bağımsızlık sembolü olduğunu biliyor, teslim almaktan gurur duyuyorum. Şu andan itibaren teslim edeceğim ana kadar gururla taşıyacağıma, bu kutsal emaneti koruyup yücelteceğime ve benden sonraki kardeşime devredeceğime söz veriyorum.” sözleriyle bayrağı teslim etti.
Bayrak devir-teslim görevlerini yerine getiren gençlere teşekkür eden Vali Şıldak; “18 Mart Ülkemizin aynı zamanda Kurtuluş Savaşındaki bağımsızlığımızın temsil edildiği bir gün aynı zamanda Şehitler Günü olarak da kutluyoruz. Bu anlamlı günde taşıdığınız bu şanlı bayrağımız göndere çekilecek. Ve siz de bunun gururu ve onurunu ömür boyu yaşayacaksınız. Sözleri kutluyor ve çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan KARESİ’DE AKILLI ŞEHİRCİLİK ANLAYIŞI GELİŞİYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.