SEDEF VE EGZAMADA BİLİMSEL VE GÜVENLİ ÇÖZÜM - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

SEDEF VE EGZAMADA BİLİMSEL VE GÜVENLİ ÇÖZÜM

Paylaş
 
google haberlerde takip et

40 yıllık Araştırmacı Eczacı H.Tahsin Arslan sedef ve egzamada bilimsel ve güvenli çözümü  açıkladı.

Arslan “Yıllardır  geçmeyen  göğüs  bölgemdeki  sedef  lezyonlarının  iyileşmesini sağladıktan  sonra, gözlemlediğim odak noktasının karaciğer olduğuydu. Cilt sorunları beyin ve kalpten sonra  gelen karaciğerin zarar görmesinden kaynaklanmaktadır. Beslenme tarzımız, yediklerimiz, cilt  sağlığı için kullandığımız ilaçlar kadar önemlidir.” dedi

SEDEF VE EGZAMADAN KURTULMANIN İLK YOLU PERHİZDEN GEÇİYOR

“Cilt sorununun çözümündeki perhizin ana çerçevesini çözersek karaciğere zarar veren her şey olduğunu söyleyebiliriz.

Perhizin önemi hakkında iki değerli söylemi sizinle paylaşmak isterim:

Birincisi; “Rahatsızlıkların tedavisinin ilk adımı Perhizdir.” İBN-İ SİNA

İkincisi; “Yedikleriniz ilacınız, ilacınız yedikleriniz olsun.” GALENOS

Cilt Sağlığımız için Perhiz Listesi

 1. Şeker ve şeker ihtiva eden tüm yiyecek ve içecekler
 2. Karaciğerde şekere dönüşen unlu ve nişastalı gıdalar
 3. Her türlü kızartma
 4. Fazla meyve tüketimi
 5. Alkollü içecekler
 6. İlaçlar
 7. Alerjenler

Yukarıdaki perhiz listesini görenler “Eczacım, bu perhiz listesi ile bize yiyecek bir şey bırakmadın” diyenlere kahvaltı ve yemek listesi açıklayacağım:”

KAHVALTI

 • Bitkisel çaylar
 • Tüm peynir çeşitleri
 • Domates, salatalık, yeşil biber, roka, maydanoz
 • Ceviz, fındık, badem
 • Yumurta ve menemen
 • Sucuk ve pastırma (az miktarda)
 • Ayrıca, süt, yoğurt

ÖĞLE VE AKŞAM YEMEĞİ

 • Tüm çorbalar
 • Kuru baklagiller
 • Sebze yemekleri
 • Zeytinyağlı yemekler
 • Izgaralar (et, balık, tavuk)
 • Salata çeşitleri (bol zeytinyağlı ve taze sıkılmış limonlu)
 • Fırın yemekleri
 • Yoğurt, ayran, kefir

Beslenme biçimimizde devrim yapmak bizlerin sağlıklı, enerji dolu, güçlü bir hayata adım atmamızı sağlar. Rahatsızlıklarımızdan kurtulmak istiyorsanız değişmek zorundasınız.

Perhize başladığınız an olan semptomların, kaşıntıların, açılan yaraların görüntü kirliliğinin hemen gerilemeye başladığını göreceksiniz. Sorun yeni başlamışsa yukarıda saydıklarım hızla düzelme moduna girecektir. Tabi ki yıllardır sürmüş bir rahatsızlık tedaviye daha yavaş cevap verecektir. Artık biz şunu biliyoruz ki karaciğerimizi şekerden, alkolden, kızartmalardan, kimyasal ilaçlardan uzak tutmalıyız. Bunun dışında da bazı besinlere olan hassaslığımızı öğrenmek için Besin İntolarans Testi yaptırmamız gerekiyor. (Örn: Yumurta, süt, bakla, susam, gluten)

Derimiz bildiğiniz gibi iç organlarımızı potansiyel tehlike oluşturan dış ortamdan korumakta ve vücudumuzu bir örtü gibi kaplayarak, fiziksel, kimyasal aynı zamanda ultraviyole, radyasyona ve serbest radikallerin tahrip edici etkilerine karşı koruma sağlayan, vücut sıcaklığının korunmasında termostat görevi yapan organımızdır. Cildimiz için ürün seçerken titiz davranmak zorundayız.

SEDEF VE EGZAMA HASTALIKLARININ ÜRÜN SATIN ALIRKEN DİKKAT ETMESİ GEREKEN UYARILAR

Kullanılan ürünlerin içerikleri, içeriklerinin saflığı, güvenlik sertifikaları ve yine seçeceğiniz ürünün biyouyumluluk ve dermotolojik testlerin incelenmesi gerekir.

Tıp mensubu olmayan kişilerden duyumla sağlanan ürünlerin size zarar vereceğini aklımızdan çıkarmayalım. (Bu zararlar maddi, fiziksel, psikolojik)

Kullanacağınız ürünler süratli onarımın yanında içeriğindeki vitaminler ve yağlarla birlikte mükemmel cilt bakımı sağlamalı, cildi nemlendirmeli ve cildin canlılığını sağlamalıdır.

Stres baş aktör gibi gösterilse de söylenildiği kadar olumsuz bir etkiye sahip değildir. Ben size tersini söyleyeceğim. Stres başarının ve mükemmelliğin anahtarıdır. Şöyle ki mayınlı arazide, düşmanla silahlı mücadele eden kolluk güçleri ya da hayatının sınavına giren genç üniversite öğrenciklerinin yanı sıra yüksek altında olan kişilerin cilt rahatsızlıklarından en az yarısının hastalıklı olması gerekmektedir.

Tam bir araştırmacı kimliği ile içeriğinin farmakolojik etkilerine bakmadan, etkilerin saflığından emin olmadan ve dermatolojik testlerini görmeden cildiniz için ürün seçmemelisiniz. Paranızı ve sağlığınızı harcamayınız. Cildiniz yeryüzünde ki en pahalı kumaştır, iç organlarınızın da koruyucusudur. “ dedi.

Bir önceki yazımız olan Covid-19 Pandemisinde Bronşiolite Karşı 8 Kritik Kural başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.