57. ALAY SANCAĞI TESLİM EDİLDİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

57. ALAY SANCAĞI TESLİM EDİLDİ

Paylaş
 

Çanakkale’de destan yazan 57’nci Alay’ın sancağı Afrin’deki Zeytin Dalı Harekatı’na katılan Mehmetçiğe teslim edildi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Çanakkale’de destan yazan 57’nci Alay’ın sancağını, Afrin’deki Mehmetçiğe teslim edilmek üzere Büyükşehir Belediyesi Zabıta Amiri Mustafa Tezcan tarafından Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara’ya teslim edildi.

Teslim töreninde bir konuşma yapan Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’na Kilis halkı adına teşekkür ettiğini söyleyerek, “57’nci Alay’ın sancağını bizlere işletip gönderdiği için, 57’nci Alay biliyorsunuz, 1. Dünya Savaşı’nda özellikle Çanakkale harbinde kurulmuş, Mustafa Kemal’in direktifiyle Conkbayırı’nda savaşmış bir alayımızdır. 3 bin kişiden oluşan alay olmasına rağmen 3’te ikisi şehit olmuştur. En çok madalya alan, en çok şehit veren alay olduğu için de bizim askeri birlikler içerisinde 57’nci Alay kurulmuyor. Onların anısına, çünkü onlar zirveyi yakalamışlardır. 57’nci Alay dünyada en çok madalya alan alay olarak tarihe geçmiştir. Ben bunun bir nişanesi, bir örneği olan 57’nci Alay sancağını almaktan büyük bir şeref ve gurur duyuyorum. Şu anda Mehmetçiğimiz Özgür Suriye Ordusu askerleriyle beraber Çanakkale’de 57’nci Alay’ın yaptığı gibi buralarda kahramanlık destanı yazıyorlar. Sınırlarımızı bütün terör örgütlerinden temizleyip, Suriyeli kardeşlerimiz güvenle kendi yurtlarına yuvalarına dönmelerini sağlayacaklardır. 57’nci Alay’ın sancağını 2’nci Hudut Tabur Komutanlığı’na teslim edeceğim” dedi.

Başkan Kara daha sonra 57’nci Alay’ın sancağını askerlere teslim etti ve sancak aynı gün Afrin’de görev yapan birliklere gönderilerek teslim edildi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.