5 KİŞİYE CAN OLACAK | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

5 KİŞİYE CAN OLACAK

Paylaş
 

9 yaşındaki Selin´in organları 5 hastaya umut olacak.

Bandırma Devlet Hastane ´sinde beyin ölümü gerçekleşen 9 yaşındaki Selin Cebeci´nin organları şifa bekleyen 5 hastaya umut olacak.

Bayram tatili için Erdek İlçesi Ocaklar Mahallesi´nde gittikleri aile gazinosunda bir kişini pompalısından çıkan kurşunlarından birine hedef olan küçük Selin, kaldırıldığı Bandırma Devlet Hastanesi´nde tüm müdahalelere rağmen yaşam mücadelesini kaybetti. Tetkiklerde beyin ölümü gerçekleştiği belirlenen Selin´in ailesi kızlarının organlarını bağışladı.

Bandırma Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Opr. Dr. Emre Merter Mart şunları aktardı:

“ 12 Ağustos günü vahşi bir kurşunlanma kazası sonrası, hastanemiz yoğunu bakımına kaldırılan 9 yaşındaki meleğimiz Selin, 18 Ağustos günü yapılan tüm müdahalelere rağmen beyin ölümü gerçekleşmiş bulunmaktadır. Aile ile yapılan deklarasyon sonrası, ailede başka anne ve babalar da aynı acıyı yaşamasınlar diye, organ bağışını kabul etmişlerdir. Yapılan incelemeler sonucunda, Ankara Hacettepe Tıp Fakültesi´ni kalp için, İstanbul Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi´nde akciğerler için, Bursa Uludağ Üniversitesi´nde de böbrekler, karaciğer ve kornea için toplamda 5 hastaya organlarıyla umut olacaktır.” Dedi.

Bir önceki yazımız olan KADINLAR MATİNESİ BİLET SATIŞI BAŞLADI başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.