38 YILDIR MEZAR TAŞIYLA YAŞIYOR !! | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

38 YILDIR MEZAR TAŞIYLA YAŞIYOR !!

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Erdek’te yaşayan 76 yaşındaki Muharrem Özbinici, 38 yıldır yanından ayırmadığı mezar taşını, mezarlıkta kendisi için ayırttığı yere dikti.

Şoförlükten emekli olan ve 1980-2002 arasında Erdek Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığı yapan Özbinici, yaptığı açıklamada, 1940’ta doğduğunu ve 55 yıl şoförlük yaptığını söyledi. Sürekli yollarda olduğu için her zaman kaza ve ölüm riskiyle yaşadıklarını dile getiren Özbinici, yaşamı boyunca bunu unutmadan hareket ettiğini belirtti. Halasının oğlunun 1978’de vefat ettiğini anlatan Özbinici, şöyle devam etti: “Ben de ona mezar taşı yaptırmak için mermerciye gittim. Mermerci, ‘Sana da bir mezar taşı yapalım mı abi?’ diye sordu. Ben de o gün için uygun gördüm, 38 yıl önce mezar taşımı yaptırdım. O günden sonra da mezar taşıyla beraber yaşamaya başladım. Düşündüm bu dünya ölümlü dünya, geleceğimiz en son yer mezarlık olduğu için hazırlık yaptım. Burada insana sataşan yok, vergi yok, sıkıntı yok. En mutlu, en güvenilir yer burası. Kazasız, belasız hayırlı bir şekilde mezarımıza gelmemiz mutluluk verir diye düşünüyorum. Doğduğumuza inanıyorsak öleceğimize de inanmalıyız.” Yaptırdığı mezar taşını yanından hiç ayırmadığını dile getiren Özbinici, taşı gören vatandaşların şaşırıp kaldığını ifade etti.

“BİRKAÇ YIL MEZAR TAŞIM BENİMLE YOLCULUK ETTİ”

Özbinici, mezar taşını yazıhanede, otobüste ve evinde tuttuktan sonra mezarlığa diktiğini aktararak şunları kaydetti: “Mezar taşımı 25 yıl Erdek’te görev yaptığım bir yolcu taşıma firmasının yazıhanesinde oturduğum koltuğun arkasında muhafaza ettim. Benim 25 kişilik küçük bir otobüsüm vardı. Bu mezar taşını otobüsteki şoför koltuğumun yanına koydum. Gönen, Bandırma, Erdek hattında yanımda bulundurdum. Arabaya binen, inen yolcular hep mezar taşını soruyordu. Birkaç yıl mezar taşım beninle yolculuk etti. Sonunda sorulara dayanamayıp evime götürdüm. Uzun bir sürede evimde yanı başımda muhafaza ettim. Şimdi de yerini hazırlatmış olduğum mezar yerime diktim. Ben mezar taşımla yaklaşık 38 senedir yaşamaktan keyif alıyorum. O beni bekliyor öleceğim diye, ben de diretiyorum ölmeyeceğim diye ama ölünce yine mezar taşımla beraber devam edeceğiz.” Zaman zaman mezarlığa giderek kendi mezarı başında dua ettiğine işaret eden Özbinici, toprağa girmek için her an hazır olmak gerektiğini söyledi.

Kaynak : gazeteyenisoz

Bir önceki yazımız olan İDO AVŞA SEFERLERİNE NE ZAMAN BAŞLIYOR? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.