foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

350 BİN HAŞERE KAYNAĞI İLAÇLANDI

BALIKESİR HAŞERE
Paylaş
 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından Ocak ayında başlatılan haşere ile mücadele çalışmaları devam ediyor. Ocak ayında başlatılan haşere ile mücadele çalışmaları kapsamında il genelinde 350 bin haşere kaynağının ilaçlanması yapıldı.

Çalışmalarda 170 Personel, 267 Ekipman, 66 Araç, 1 İnsansız Havadan İlaçlama Aracı ve 1 Amfibik 8×8 Arazi Aracı yer aldı. Çalışmalarda Sağlığı Müdürlüğü tarafından eğitim almış sertifikalı uzman personeller tarafından entegre vektör mücadele yöntemleriyle yürütüldü. Hava sıcaklıklarının azalmasıyla birlikte ergin sivrisineklerin konakladığı kanalizasyon hatlarında sıcak sisleme ve kaynak tarama faaliyetleri yoğunlaştırılarak çalışmalar aralıksız sürdürülüyor.

DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ’NÜN ÖNERDİĞİ İLAÇLAR KULLANILIYOR

Yapılan çalışmalarla ilgili olarak Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, çalışmaların özveri ile sürdürüldüğü ifade edildi. Kullanılan ilaçların Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığı’nın ruhsatlandırdığı ilaçlar olduğu belirtilen açıklamada şu bilgiler verildi: “Sivrisinek üreme kaynakları olan durgun sular, fosseptikler, rögarlar, inşaat bodrum suları, dere yatakları, bataklıklar, sazlık alanlar ve süs havuzları insan ve çevre sağlığı açısından güvenli olan doğal larva sitlerle ilaçlanmaktadır. Ayrıca karasineklerin üreme ve konaklama noktaları olan gübrelikler, çöp konteynırları ve çöp depolama alanları yıl boyunca rutin program kapsamında ilaçlanmaktadır. İlaçlamaların etkin, sağlıklı ve bilinçli bir şekilde yapılması amacıyla Dünya Sağlık Örgütünün önerdiği ve Sağlık Bakanlığının ruhsatlandırdığı ilaçlar kullanılmaktadır.”

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2018 başlıklı makalemizde Bandırma yeni yıl programları, Bandırma Yılbaşı Programları ve bandırma yılbaşında sahne alacak sanatçılar hakkında bilgiler verilmektedir.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
1agrigento-otel-erdekozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.