BANDIRMA ROTARY KULÜBÜ GAZETECİLERE PLAKET VERDİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BANDIRMA ROTARY KULÜBÜ GAZETECİLERE PLAKET VERDİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Kulüp başkanı Volkan Oğuz, gazetecilerin, 10 Ocak´ta kendi programları olması nedeniyle kutlamayı bir hafta sonra yapmak zorunda kaldıklarını vurgularken, basın mensuplarının günlerini kutladı.

Gecede bir konuşma yapan BANSES Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni, Doğan Haber Ajansı Bandırma muhabiri ve Bandırma Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri Tufan Dalgıç, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nün ortaya çıkışını anlattıktan sonra medya ile ilgili değerlendirmelerde bulundu:

“Gazeteciler ve gazetelerin tarafsız değil, bağımsız ve çok sesli olmaları gerekir. Çünkü yayın organları, yalnız gazetecilerin değil, öteki insanların da düşüncelerini yansıtmak zorundadır. Gazetecilerin, bilginin tartışılmasını sağlamaları gerekir. Günümüzde artık gazete okuma alışkanlığı değişti. İnsanlar artık sosyal medyadaki kısa haberlerden bilgilenmeye çalışıyor. İçinde bulunduğumuz enformasyon toplumunda artık küresel bir köyde yaşıyor gibiyiz. Bilgiye ulaşmak artık daha kolay. Geçmiş dönemler ile bugünü kıyasladığımızda şu gerçeği görürüz. Eski dönemlerde gazeteci ile okur arasındaki iletişim tek taraflıydı. Okuyucunun, gazetecinin yazısına itiraz etme olanağı yoktu. Çünkü gazeteciye ulaşamazdı. Şimdi, sosyal medyada okur, gazeteciye yanıt verme hatta onu eleştirme olanağına kavuştu. Bu nedenle gazetecinin artık kendini her alanda yetiştirmesi ve okurdan daha çok bilgi sahibi olması gerekir.”

DSC_6110

DSC_6112

 

 

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.