SONSUZA KADAR GÖNÜL GÖNÜLE YÜRÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

SONSUZA KADAR GÖNÜL GÖNÜLE YÜRÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Paylaş
 
google haberlerde takip et
Vali Ersin Yazıcı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Vali Yazıcı yayımladığı mesajında, “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. yıl dönümünü büyük bir heyecan ve gururla kutluyoruz.” dedi.
EN GÜZEL ÖRNEK: TÜRKİYE CUMHURİYETİ
Türkiye Cumhuriyeti’nin çok zor şartlarda kurulduğunu hatırlatan Vali Yazıcı, “Cumhuriyetimizin düşman işgali altında ve çok zor koşullarda yürütülen bir Kurtuluş Savaşı sonunda kurulduğunu biliyoruz. Türk Milleti böylesine zor bir durumda, farklılıkları bir tarafa koyarak birlik ve dayanışma içinde neler başarabileceğinin en güzel örneğini, kurduğu Türkiye Cumhuriyeti ile göstermiştir. “dedi.
94 YILDA ÇOK BÜYÜK BAŞARILARA İMZA ATILDI
Cumhuriyet’in Türkiye’yi çağdaş dünyaya ve geleceğe bağlayan en güçlü halka olduğunu belirten Vali Yazıcı, “Cumhuriyetimiz, bugünkü modern ve demokratik değerlere dayanan güçlü devlet ve toplumsal yapımızın temelindeki en önemli harçtır. Ülkemizin dünya devletleri arasında günümüzde edindiği saygın ve güçlü konumun, 94 yıllık cumhuriyetimizin başarılarının bir ürünü olduğu kuşkusuzdur. Ülkemizin Cumhuriyet’in ilanı ile gelen kazanımlarını her geçen gün daha da ilerletmesini gururla izliyoruz. Cumhuriyetimiz, arkada bıraktığı 94 yılda çok büyük başarılara imza atmıştır.”dedi.
TERÖRLE MÜCADELE GÜÇLÜ VE KARARLI BİR ŞEKİLDE DEVAM EDECEK
Cumhuriyet sayesinde ülke demokrasisinin günden güne geliştiğini, birlik, beraberlik ve bütünlüğe yönelik içten ve dıştan gelen her türlü saldırının da bertaraf edildiğini belirten Vali Yazıcı, “Cumhuriyetimizi, tıpkı kuruluş felsefesinde olduğu gibi, tam bağımsız, güçlü ve demokratik bir dünya devleti olarak, birlik ve bütünlük içinde yaşatmak için bugün de hepimize büyük görev ve sorumluluk düşmektedir. Devletimizi, Cumhuriyetimizi, Demokrasimizi ve Toplumumuzu hedefleyen terör örgütlerinin menfur eylemleri karşısında bu sorumluluklarımız daha da belirgin olmaktadır. Devletimiz, barış ve huzur ortamının pekişmesi için iyi niyetle ve sabırla gayret gösterirken, terörle mücadelesini de en güçlü ve kararlı bir şekilde devam ettirmektedir.”  dedi.
ORTAK HEDEFLER DOĞRULTUSUNDA KENETLENDİK
Türkiye’nin önemli bir dönemeçten geçtiğini belirten ve içinde bulunulan güç şartların birlik ve dayanışmayı daha da artırması gerektiğinin altını çizen Vali Yazıcı, ‘Millet olarak hepimizi derin acılara boğan olaylar karşısında kardeşliğini, birlik ve beraberliğini muhafaza ederek bugüne kadar çok büyük sıkıntıların üstesinden gelen milletimizin sükûnet ve sağduyu ile bu badireleri de atlatacağına olan inanç ve güvenim tamdır. Şanlı tarihimiz, birlik ve beraberlik içerisinde hareket edip, ortak hedefler doğrultusunda kenetlenmeyi başardığı sürece, Türk Milletinin ulaşamayacağı hiçbir hedefin bulunmadığının en somut göstergesidir.” şeklinde ifade etti.
BENZERİ AZ GÖRÜLÜR BİR KAHRAMANLIK ÖRNEĞİ
Mesajında “15 Temmuz” vurgusu da yapan Vali Yazıcı, “15 Temmuz’da yaşadığımız darbe girişimi sırasında ve sonrasında milletimizin devletine ve demokrasisine sahip çıkması dünyada benzeri az görülür bir kahramanlık örneğidir. Türk milleti, çağdaş dünyanın bir parçası olan ve evrensel değerlerin hâkim olduğu bir ülkede yaşama kararlılığını tartışmasız şekilde bir kez daha teyit etmiş ve bu idealinin karşısındaki zorluklara ve girişimlere karşı da, Çanakkale Savaşları ve Kurtuluş Savaşı dönemindeki kararlılıkla mücadele edeceğini tüm dünyaya göstermiştir.”dedi.
SONUN BAŞLANGICI
15 Temmuz’da terör örgütü FETÖ/PDY’nin gerçekleştirmeye çalıştığı hain darbe girişimi ve benzeri hukuk dışı terör eylemlerinin Türk Milletini asla yıldıramayacağını ifade eden Vali Yazıcı, darbe girişimi kapsamında halkın kararlılıkla gösterdiği direncin bu terör örgütü için sonun başlangıcı olduğunu söyledi.
GEÇMİŞİMİZE GURURLA, GELECEĞİMİZE İSE GÜVENLE BAKIYORUZ
29 Ekim’in umudun, azmin, inancın, yeniden doğuşun tarihi olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, “Büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve O’nun silah arkadaşlarının eşsiz kahramanlıkları ve özverili mücadeleleri sonucu kurulan cumhuriyetimiz sayesinde bugün geçmişimize gururla, geleceğimize ise güvenle bakıyoruz. Bu kutlu gün vesilesiyle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını, vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz minnet ve saygıyla anıyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı en içten iyi dileklerimle kutluyor, selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. “şeklinde mesajını tamamladı.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.