foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI’NIN ŞANLI TARİHİNİ GURURLA ANIYORUZ

21150054_1429860180423053_4431490301329996011_n
Paylaş
 

30 Ağustos 1922 de Türk milletinin varlığına kasteden emperyalist güçlere karşı Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazanılan zaferin 95.Yıl dönümü kentimizde çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Cumhuriyet Meydanında bulunan Atatürk anıtına çelenk sunumuyla başlayan tören,saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla devam etti. Törene Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, Balıkesir Milletvekilleri Sema Kırcı, Namık Havutça, Garnizon Komutan Vekili Hava Pilot Albay Selahattin Akalp, Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Süleyman Özdemir, Jandarma Komutanı Yarbay Recep Cansu, askerler, emniyet mensupları, gaziler, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri ve vatandaşlar katıldı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldıktan sonra öğrenciler tarafından şiirler okundu ve Bandırma Belediyesi Halk Oyunları gösterisinin ardından tören son buldu.

Cumhuriyet Meydanındaki törenin ardından Bandırma Kaymakamlığında resmi tebrik kabulü gerçekleşmesiyle, Zafer bayramı kapsamında yapılan etkinlikler son buldu.

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2018 başlıklı makalemizde Bandırma yeni yıl programları, Bandırma Yılbaşı Programları ve bandırma yılbaşında sahne alacak sanatçılar hakkında bilgiler verilmektedir.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
1agrigento-otel-erdekozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.