3 KUŞAK BAŞPEHLİVAN ACAR AİLESİ HEYKELİ TÖRENLE AÇILDI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

3 KUŞAK BAŞPEHLİVAN ACAR AİLESİ HEYKELİ TÖRENLE AÇILDI

Paylaş
 

Bandırma Belediyesi tarafından yaptırılan ve kentimizin en işlek yeri olan sahil bandında konumlandırılan, Bandırmalı Başpehlivanlar Ali Acar, Hasan Acar ve Sabri Acar’ın heykelleri düzenlenen görkemli törenle açıldı.

Bandırma Güreş İhtisas Kulübü’nün de katkılarıyla gerçekleşen açılış törenine İlçe Kaymakamı Tuncay Sonel, Belediye Başkanı Dursun Mirza, Tarihi Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim, Türkiye Güreş Federasyonu Yağlı Güreş Temsilcisi Tahir Yılmaz, Bandırma Güreş İhtisas Kulübü Başkanı Orhan Turançlı ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılışta konuşan Belediye Başkanı Dursun MİRZA: “Erikli Mahallemizin, Türkiye’nin en büyük güreş organizasyonu tarihi Kırkpınar Güreşlerinde dededen toruna üç kuşak başpehlivanları olan Kara Ali Acar, Hasan Acar ve Sabri Acar adına yapılan heykellerinin açılışını gerçekleştirmekten dolayı heyecanı ve gururu birlikte yaşıyorum. Uzun yıllardır gündemde olan 3 kuşak başpehlivanlarımızın heykellerinin dikilmesi bana nasip oldu. Bundan dolayı çok mutluyum. 3 kuşak başpehlivan olan Acar Ailesinin son üyesi Sabri Acar Ağabeyimiz de bu tabloda yer alıyor. Kendisi dededen toruna3 kuşak başpehlivanlık ünvanına sahip olduğu gibi, sağlığında heykeli dikilen tek pehlivan olarak da tarihe geçti.  Bizler, Belediye olarak Ata sporumuza sahip çıkıyoruz. 17 Eylül Bandırma’nın kurtuluş yıldönümünde yağlı güreşleri  uzun yıllar sonra Bandırma’da gerçekleştirdik. Bu yıl da gerçekleştirerek ata sporumuz olan yağlı güreşleri gelecek nesillerimize aktaracağız. Başta heykeltraşlarımız olmak üzere heykellerin yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” Dedi.

Açılış konuşmalarının ardından sahil bandındaki heykeller, protokol üyeleri tarafından gerçekleştirilen kurdele kesme merasimi ile açıldı.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA BUGÜN SU KESİNTİSİ YAŞANIYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.