28 Şubat darbesinin 19.yılı | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

28 Şubat darbesinin 19.yılı

Paylaş
 

AK Parti Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu, 28 Şubat darbesinin 19.yılı nedeniyle açıklama yaptı.
Aydınlıoğlu “28 Şubat darbesiyle milli iradeye ve seçilmişlere karşı bazı medya gruplarının, üniversite hocalarının, patronlar kulübünün, askerlerin hatta bazı generallerin ve maalesef dönemin Cumhurbaşkanının da baş aktör olduğu bu süreçte Anadolu sermayesi ezilmek istenmiş, dindar olma dışında hiçbir suçu olmayan on binlerce insan fişlenmiş, gereksiz olarak görev yerlerinden sürülmüş, işten atılmış ve üniversitelere sokulmamıştır ”dedi.
Aydınlıoğlu “28 Şubat, bugün acı bir hatıra olarak tarihe gömülmüşse, bunda güçlü siyasi irade ve o iradeye inanan milletimizin payı büyüktür. Yeni Türkiye’yle güçlü Türkiye ile yolumuza devam edeceğiz, Allah bir daha bu millete 28 Şubatlar yaşatmasın. 1982 Anayasası darbe Anayasa’sıdır. 28 Şubat postmodern darbesi ise maalesef gücünü 1982 askeri Anayasasından almaktadır. Bu nedenle 1982 Anayasası mutlaka değişmelidir. İfadesini kullandı.

TBMM’nin 1982 anayasasın değiştirecek gücü ve kuvvete sahip olduğunun altını çizen Aydınlıoğlu, bu irade mecliste bulunduğunu, bütün partilerin mutabakatıyla yeni anayasayı çıkartabileceklerini sözlerine ekledi.

Bir önceki yazımız olan Başkan Uğur Hedefimiz Balıkesir'i Marka Şehir Yapmak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.