28. GÜRE SARIKIZ HAYRI YAPILDI | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

28. GÜRE SARIKIZ HAYRI YAPILDI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Edremit Belediyesi tarafından Kazdağları’nın en bilinen efsanelerinden olan Sarıkız anısına bu yıl 28.si düzenlenen “Güre Sarıkız Hayrı”, Sarıkız’ın yaşadığına inanılan Edremit’in Güre Mahallesi Kavurmacılar Mevkii’nde binlerce kişinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Kazdağları’nın en bilinen efsanelerinden biri olan Sarıkız anısına düzenlenen 28. Güre Sarıkız Hayrı Sarıkız’ın yaşadığına inanılan Güre Mahallesi Kavurmacılar mevkinde yapıldı. Kavurmacılar’da bir gün öncesinden kurbanlar kesilerek kazanlar dolusu yemek ve şerbet hazırlandı. Ardından Sarıkız anısına ve tüm şehitler için mevlit okundu. Mevlit okunmasından sonra geceden hazırlanan kazanlar dolusu yemekler katılan vatandaşlara ikram edildi. Sabah saatlerinde başlayan etkinlik akşam saatlerine kadar devam etti. Yoğun bir katılımın olduğu etkinliğe Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Edremit Belediye Başkan Vekili Mehmet Ertaş, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum örgütü temsilcileri, çok sayıda davetli ve yaklaşık 5 bin vatandaş katıldı.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Aşılı Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.