28. BURHANİYE-ÖREN KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ SON BULDU - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

28. BURHANİYE-ÖREN KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ SON BULDU

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Burhaniye Belediyesinin bu sene 150. yılına özel olarak kutladığı 28. Burhaniye – Ören Turizm Kültür ve Sanat Festivali 10 Eylül Pazar günü düzenlenen çeşitli etkinlikleri ile son buldu.
Burhaniye’de 3 gün boyunca süren festival TRT Avaz’ın canlı yayını ile son buldu. 10 Eylül Pazar günü Festival etkinlikleri Açık İkili Briç Turnuvası ile başladı. Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu salonunda yapılan Turnuva akşam saatlerine kadar devam ederken çekişmeli oyunların ardından turnuvanın kazananları Burhaniye Belediye Başkan Yardımcısı Cemil Bahadır’ın elinden kupa ve ödüllerini aldılar.

UMUT OĞUZ İLE KAHKAHA TUFANI
Festivalin 3. Gününde Burhaniye’nin üç farklı yerinde etkinlikler yapıldı. Burhaniye Cumhuriyet Meydanında Adanalı dizisinin fenomen karakteri Lezize Teyzeyi canlandıran Umut Oğuz Mıknatıs adlı Stand-up gösterisini Burhaniyeliler için sundu. Başından geçen komik olayları kendine has üslubu ile sunan Oğuz hikâyeleri ile Burhaniye’yi kahkahalara boğdu

TRT AVAZ İSKELE’DEN CANLI YAYINDAYDI
İskele Yat Limanından, 28. Burhaniye-Ören Turizm Kültür ve Sanat Festivali özel yayını yapan TRT Avaz ile TRT sanatçıları Burhaniye’yi Türk Halk Müziğine doyurdu. TRT ses sanatçıları Osman Kalay, Sabahattin Gülümser ve Ezgi Azizoğlu bir birinden güzel türküleri Burhaniyelilere söylediler. TRT Avaz ekranlarından canlı olarak verilen programı TRT İç Yapımlar Kanal Koordinatörü Engin Baytaş, TRT Türk Halk Müziği ve Halk Oyunları Merkez Müdürü Kubilay Dökmetaş ve TRT İç Yapımlar Koordinatörlüğü İzmir Müdürü Burhan Kaya da bizzat Burhaniye’den izlediler. Konsere Burhaniye Belediye Gençlik Merkezi de danslarıyla eşlik ettiler.

BÜYÜKŞEHİR KENDİNE HAYRAN BIRAKTI
Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Festival Kapsamında ikinci gösterisini ise Öğretmenler Mahallesi Meydanında yaptı. Eğlenceli seyirlik oyunları Çemberimde Gül Oya ile izleyenlerin büyük alkışını alan tiyatro ekibine gösterileri sonunda Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal teşekkürlerini sunarak plaket takdim etti. Tiyatro ekibi de Başkan Uysal’a plaket ve hediye takdim ederek Burhaniye’de olmaktan mutluluk duyduklarını ifade ettiler.

GRUBAL ENFEKSİYON İLE FESTİVAL SON BULDUFestivalin son konseri ise Grubal Enfeksiyon tarafından yapıldı. Cumhuriyet Meydanında bir birinden güzel şarkıları seslendiren gurup üyelerine Başkan Uysal plaket takdim ederken Gurubun hediyelerini Başkan Uysal seyirciler arasında bulunan genç kızlara verdirdi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Aşılı Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.