25 KADIN ARTIK MESLEK SAHİBİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

25 KADIN ARTIK MESLEK SAHİBİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Bandırma Romanlar Derneğinin Türkiye İş Kurumu (İşkur) ve Bandırma Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlediği meslek edindirme kursları sertifika töreni Santral Kültür Merkezinde yapıldı.

Sertifika törenine Bandırma Belediye Başkan Vekili Sami Türkmen, CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Semiha Aydın, MHP İlçe Başkanı Yurttaş Bakkal, Muhtarlar Derneği Başkanı Nur Hancıoğlu, Bandırma Ticaret Odası Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Gizem Ozar Us, Bandırmaspor Asbaşkanı Ömer Beyaz, İş adamı Galip Akgün, Pazarcılar Odası Başkanı Ayhan Gürel, Çınarlı Çağdaş Gençlik Derneği Başkanı Eyüp Demirezen, Bandırma Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kaan Bingül ve davetliler katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan  Bandırma Romanlar Derneği Başkanı Feridun Demirdöğen “Bizler dezavantajlı insanların yaşadığı ve ön yargılarla bakılan bir mahallede yaşıyoruz. Bu kapsamda Bandırma Roman Derneği olarak mahallemizde istihdam ve eğitime yönelik çalışmalar yürütüyoruz. Dernek olarak hedefimiz Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100.yılına kadar bin kadın ve gencimizi sosyal, kültürel ve mesleki eğitimlerle buluşturmayı planlıyoruz” dedi.

Konuşmasında sitemlerini de konuklarla paylaşan Demirdöğen, “Bu kurslar Derneğimizin İşkur ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlediği kurslardır. 2 ay boyunca 25 kursiyer Atatürk İlköğretim Okulunda mesleki eğitim edindirme kurslarına katıldı. Bandırma İşkur Müdürü Haşim Akbulut ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Yüksel Ülkar  bu salonda neler yoklar? Dün kendileriyle bir toplantı yaptık. Şimdi telefonlarımıza bakmaz oldular. Kimse bizim devletimize ve milletimize hizmet etmemizi engelleyemez. Buna izin vermeyiz. Bizler gerektiğinde ekip olarak başbakanımıza ulaşabilen kişileriz.  Ben ve ekibim yılmadan sonuna kadar insanımıza hizmet etmeye devam edeceğiz” ifadesini kullandı. Bandırma Belediyesine ve Başkan Dursun Mirza’ya teşekkür eden Demirdöğen “Beni herkes biliyor; ben Ak Partiliyim. Ama Bandırma Belediyemizin yöneticileri, Başkanımız sağ olsunlar particilik yapmadan ne zaman destek istesek bize destek oldular. Kendilerine huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Bandırma Belediyesi Başkan Vekili Sami Türkmen de törende bir konuşma yaparak “Bizler burada aynı şehirde yaşıyoruz. Hepimiz birbirimizi biliyoruz. Sen-Ben ayrımı yapmadan, birlik ve beraberlik içinde yürümeliyiz. Şimdiye kadar kapımız nasıl herkese açıksa bundan sonra da hep açık. İnsan ayırmadan, şu partiden bu partiden demeden herkese eşit hizmet gayesiyle çalışıyoruz” dedi.

MHP İlçe Başkanı Yurttaş Bakkal da bir konuşma yaparak duygularını izleyicilerle paylaştı. Bakkal birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaptığı konuşmasında “Bir olacağız, diri olacağız, nefislerimize yenilmeyeceğiz” dedi. Bakkal konuşmasını “Ne Mutlu Türküm Diyene” sözleriyle bitirdi.

Tören, katılımcılara sertifikalarının dağıtılmasının ardından, destek veren kişi ve kurumlara plaket takdimi ile sona erdi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.