2300 ÖĞRENCİ SATRANÇ İLE TANIŞIYOR | Bandırmanın Sesi
ANKET
foto-deniz1

2300 ÖĞRENCİ SATRANÇ İLE TANIŞIYOR

Paylaş
 

Altıeylül Kaymakamlığı, Altıeylül Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Türkiye Satranç Federasyonu Balıkesir İl Temsilciği ortaklığında okullarda uygulanan ve satranç sporunu tabana yaymak için oluşturulan “Doğru Hamlede Buluşalım” satranç projesi hayata geçiriliyor. Proje kapsamında Altıeylül ilçesinde ilkokul 1. Sınıfta okuyan 2300 öğrenciye satranç seti hediye edildi.

Plevne İlkokulu’nda gerçekleştirilen proje tanıtım programına Altıeylül Kaymakamı Dr. Oktay Kaya, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, AK Parti Milletvekili Ali Aydınlıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Türkiye Satranç Federasyonu Genel Başkanı Gülkız Tülay, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Protokol üyeleri çocuklarla birlikte satranç oynadı.

“ÇOCUKLARIMIZ SATRANÇ İLE BULUŞACAK”

Türkiye Satranç Federasyonu Genel Başkanı Gülkız Tülay yaptığı konuşmada “Doğru Hamlede Buluşalım. Geleceğe yatırımın en güzel araçlarından birisi satrançtır. Satrancın çok güzel özellikleri var. Türkiye’nin her alanına satranç sporunu yayıyoruz. Altıeylül Belediyesi’nin vermiş olduğu destek çok önemli. 2300 çocuğumuz satranç ile tanışacak. Bu çocuklarımızdan şampiyonlar çıkacak” dedi.

“YENİ NESİL ŞANSLI”

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız da öğrencilerin sosyal, kültürel, sanatsal ve spor faaliyetlerinde yol almalarını önem verdiklerini, kendisinin lise yıllarında satranç ile tanıştığını, yeni neslin satranç ile 1. Sınıfta tanışmasının onlar için bir şans olduğunu söyledi.

“SATRANÇ ÇOK ÖNEMLİ”

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu “Ne kadar doğru bir hamle yaptığımızı salondaki gençlerimizi görünce anlıyorum. Altıeylül Belediyesi olarak en çok Milli Eğitim Müdürlüğü ile proje yaptık. Çocuklarına yatırım yapmayan bir milletin geleceği olamaz. Satranç çok önemli. Analitik düşünce, mantık ve hızlı karar verme noktasında satranç oynanmalı. Çocuklarımız erken yaşta satranç ile tanışıyorlar” diye konuştu.

“SATRANÇ OYUN OYNARKEN DÜŞÜNDÜRÜDYOR”

AK Parti Milletvekili Ali Aydınlıoğlu “Satranç oynamayı çok seviyorum. Mecliste milletvekilleri olarak turnuva düzenlendi orada üçüncü oldum. Satranç oynayarak düşünerek gerekli adımları doğru atabilmeyi öğreniyoruz. Oyun oynarken düşündüren bir şey satranç. Önemli proje için Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve Türkiye Satranç Federasyonuna teşekkür ediyorum. Gençlerimiz satranç ile önemli ve doğru adım atacaklar” dedi.

Bir önceki yazımız olan 2018 Bandırma Festival Programı Belli Oldu! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
ANKET

BANDIRMA'DA BELEDİYE BAŞKANI KİM OLMALI?

  • AV. TOLGA TOSUN (19%, 1.059 Oylar)
  • UZAY KESKİN (18%, 1.035 Oylar)
  • BURAK BAHADIR TUZLU (16%, 923 Oylar)
  • METİN OK (16%, 899 Oylar)
  • DURSUN MİRZA (13%, 732 Oylar)
  • CEMAL ÖZTAYLAN (9%, 485 Oylar)
  • AYDIN ÖZEN (7%, 375 Oylar)
  • OZAN ONUR (2%, 133 Oylar)

Toplam oy veren: 5.858

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

AK PARTİ BELEDİYE BAŞKANI ADAYI KİM OLMALI?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
ozen hyundai doga-koleji-bandirma yemtar
saloni
perema2014 soylu
bandirma-com-tr gumuskonak kutlu-creative-bandirma-web-tasarim
birge cilev eken-hotel dOnce
otel10com
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.