2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI KAYIT DÖNEMİ SONA ERDİ | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI KAYIT DÖNEMİ SONA ERDİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre Onyedi Eylül Üniversiteni bu yıl, Türkiye’nin 7 bölge ve 81 ilinden toplam 2.465 öğrenci kazanmıştır. Üniversiteyi kazanan öğrenciler, 03-05 Eylül tarihleri arasında online olarak e-Devlet üzerinden veya 03-07 Eylül tarihleri arasında üniversiteye gelerek kayıt işlemlerini tamamladılar. 2018 – 2019 eğitim-öğretim yılı için üniversitemize 1.520’si online, 706’sı ise Merkez Yerleşke ve diğer yerleşkelerimize bizzat gelerek kayıt yaptırmak üzere toplamda 2.226 öğrenci kayıt yaptırdı. Kayıt yaptıran öğrencilerin % 68.28’i online kayıt yaptırırken, % 31.75’si ise yerleşkelerimizdeki kayıt bürolarına gelerek bizzat kayıtlarını yaptırdı.

Böylelikle, hâlihazırda üniversitede 2018 – 2019 eğitim-öğretim yılı itibariyle toplam uluslararası öğrenci sayısı 436, toplam lisansüstü öğrenci sayısı 479 ve toplam aktif öğrenci sayısı ise 11.475 olmuştur. Ancak, YKS Ek Kontenjan Yerleştirmeleri, Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonuçları doğrultusunda yerleşecek yeni öğrenciler, uluslararası öğrenci kayıt süresinin sonuna kadar yeni kayıt yaptıracak uluslararası öğrenciler ve yeni kayıt yaptıracak lisansüstü öğrencilerle birlikte toplam öğrenci sayısının 12.000’i aşması beklenmektedir.

Devraldığı 25 yıllık birikim ile Onyedi Eylül Üniversitesi, 2017 Yılı Üniversite Akademik Performans sıralamasında 108 devlet üniversitesi arasında 25’inci olma başarısını göstermiş ve aynı sıralamada Denizcilik Fakültemiz 1’inci olmuştur. Ayrıca, Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı (ÜNİAR) tarafından gerçekleştirilen 2018 yılı Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması’na göre; “Kurumun Yönetim ve İşleyişinden Memnuniyet” sıralamasında, 109 devlet üniversitesi arasında 12. sıraya yükselmiştir. Diğer birçok alanda da yıldan yıla ilerleyişini bariz bir şekilde göstermektedir.

Tecrübeli ve dinamik akademik kadrosunun yanı sıra genç ve iletişim odaklı idari kadrosuyla da dikkatleri üzerine çeken üniversitemize kayıt için aileleriyle birlikte gelen öğrencilerin üniversite heyecanı renkli görüntüler oluşturdu. Üniversitemize kayıt yaptıran öğrencilere; içerisinde öğrenci bilgi kitapçığı, not defteri, kalem, logo sticker, akademik takvim kartı, kitap ayracı, cepli karton dosya, iletişim kartı, rozet ve bez çantadan oluşan promosyon seti hediye edildi.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Ömer Seyfettin Uygulamalı Bilimler Fakültesi, Denizcilik Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi ile Adalet Meslek Yüksekokulu’nu kazanan öğrencilerimiz Merkez Yerleşkemiz’de kayıtlarını yaptırırken, Bandırma Meslek Yüksekokulu, Gönen Meslek Yüksekokulu, Manyas Meslek Yüksekokulu, Erdek Meslek Yüksekokulu’nu kazanan öğrencilerimiz ise kayıtlarını kendi yerleşkelerinde gerçekleştirdi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.