foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

20 ÜLKEDEN ÖĞRENCİLER BÜYÜKŞEHİR’DE

balıkesir
Paylaş
 

Yunus Emre Enstitüsü aracılığıyla Türkçe Yaz Okulu programına katılmak için Balıkesir’e gelen 20 ülkeden öğrenciler, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’u ziyaret ettiler. Karesi Toplantı Salonu’nda gerçekleşen ziyarete Balıkesir Üniversitesi (BAUN) Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezinde (TÖMER) Müdür Vekili Prof. Dr. Mehmet Narlı ve Müdür Yardımcısı Okt. Şaziye Durukan da hazır bulundu.

Yunus Emre Enstitüsü aracılığıyla Balıkesir’e gelen 20 ülkeden yabancı öğrencilerin kentte hem Türkçe öğrendiklerini hem de kentin tarihi ve turistik yerlerini gezdiklerini ifade eden Narlı,”Dünyanın 60 ülkesinde bulunan Yunus Emre Enstitüleri hem Türkçe öğretme merkezi olarak çalışıyorlar hem de Türk kültürünü tanıma etkinlikleri yapıyorlar. Bu ülkelerden yaklaşık 20 ülke ile protokol yapılıyor. Biz bunlara 3 hafta boyunca Türkçe pratik kurslar veriyor, hem de ülkemizi tanıtıyoruz. Protokoller çerçevesinde de şehirlerimizin tarihi ve turistik yerlerimizi gezdiriyoruz” diye konuştu.

Balıkesir’de öğrencileri ağırlamaktan mutluluk duyduklarını söyleyen Başkan Uğur, Büyükşehir hakkında bilgiler verdi. Uğur, “Balıkesir’de sizleri ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Misafirlerimize Balıkesir’in tarihi ve turistik yerlerini gezdirip tanıtacağız” dedi.

4 kıtada 37 ülkede 45 merkezi ile Türkiye’nin kültür diplomasisi görevini üstlenen Yunus Emre Enstitüsü’nün Türkçe Yaz Okulu, Balıkesir Üniversitesi ile birlikte Türkiye’de 20 üniversitede yürütülüyor.

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2018 başlıklı makalemizde Bandırma yeni yıl programları, Bandırma Yılbaşı Programları ve bandırma yılbaşında sahne alacak sanatçılar hakkında bilgiler verilmektedir.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
1agrigento-otel-erdekozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.