foto-deniz1

2 yılda 19 ısırma vakası

8
Paylaş
 

Bandırma Belediye Meclis Üyesi Yakup Ataş, ilçede sokak hayvanları popülasyonunun her geçen gün arttığını söyledi. Artan sokak hayvanları popülasyonundan dolayı ilçe sakinlerinin muhtelif cadde ve sokaklarda yürümekte zorlandığını dile getiren Ataş, 2014-2015 yıllarında toplam 19 adet ısırma vakasının sokak hayvanları tarafından gerçekleştirildiğini açıkladı.
Çevre yerleşim yerlerinden ilçe bırakılan sokak hayvanlarına da dikkat çeken Ataş “Sokak hayvanları sivil plakalı araçlarla gece ve sabaha karşı yapılmaktadır. Bu konu kamuoyunun gündemine gelmesine rağmen yerel yönetimin bu konuda çabaları yetersizdir. Yerel yönetim bu konuda gerekli önlemeleri alamamaktadır” dedi.
Yerel yönetimin topladığı sokak hayvanlarını geçici bakımevinde kısırlaştırdıktan sonra doğal ortamlarına bırakıldığını dile getiren Ataş “Ancak bu sokak hayvanları halkın yoğun olduğu ve caddelerde kümeleşmektedirler. Cumhuriyet Meydanında yapılan hemen hemen tüm etkinliklerde sokak hayvanları adeta bu etkinliklerin müdavimleri arasına girmiştir” ifadesini kullandı.

Bir önceki yazımız olan Manyaslılar Vakfı’ndan anlamlı proje başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar marina1
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.