2.KAVUN FESTİVALİ DÜZENLENDİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bandırma’da 2.kez Yeşil Çomlu Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği tarafından Kavun Festivali düzenlendi.

Bu yıl ikincisi düzenlenen Festivale Bandırma Kaymakamı Tuncay Sonel, Belediye Başkanı Dursun Mirza, 6.Jet Hava Üs Komutanı Tuğgeneral Mustafa Rüştü Çelenk ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Festival kortej yürüyüşle başladı. Festival kapsamında Bayraktepe mevkiinde Yeşil Çomlu Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği tarafından yaptırılan anıt törenle açıldı.

Açılış töreninde konuşan Yeşil Çomlu Mahalle Muhtarı Can Toros, Kurtuluş Savaşında mahallemizden 12 kişi şehit olmuştur. Şehitlerimizin anısına Kavun Festivali etkinlikleri kapsamında anıtı açtık. Bu gün bizler bu gün bu topraklarda huzur içerisinde yaşıyorsak şehitlerimizin sayesinde yaşıyoruz” dedi.
Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza’da konuşmasında, Kurtuluş Savaşında Çomlu Mahallesinden 12 kişinin çevre mahallelerle birlikte şehit sayısının 100’ü bulduğunu söyledi.

Son günlerde artan terör olaylarına da değinen Mirza, artık terörün bitmesini anaların babaların ağlamasını istemiyoruz. Bizler huzur ve ekonomik istikrar istiyoruz. Bu konuda eskisinden daha fazla çaba gösterilmesi bekliyoruz” dedi
Mirza, bu yıl 2’inci düzenlenen kavun festivalinin bölgenin tanıtımı ve ekonomisine ciddi katkılar sağladığını dile getirdi.
Bandırma Kaymakamı Tuncay Sonel’ de konuşmasında bizlerin ülkemizde huzur ve bağımsız bir şekilde yaşamamız için canlarını feda eden şehitlerimize hayırlı bir evlat olmak istiyorsak hep birlikte ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine ulaşması için çalışmamız gerekiyor” dedi. Yapılan konuşmaların ardın anıt törenle açıldı.

Anıtın açılışının ardından en güzel kavun yarışması düzenlendi. Yarışmalarda üreticiler Dalaman, Beyaz ve Altınbaş kavun cinslerinde yarıştılar. Yarışmalarda jüri kavunların görünümleri, tadı, rengi ve kokusuna göre değerlendirme yaptı.
Festivale katılan konuklara peynir ekmek ve lokma ikramı yapıldı. Festival yerel sanatçıların katıldığı halk konseriyle sona erdi.

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan CEVİZ FİDANI SATICILARININ HEDEFLERİ BÜYÜK başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

2.KAVUN FESTİVALİ DÜZENLENDİ

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x