2. ETAP BAŞLIYOR… | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

2. ETAP BAŞLIYOR…

Paylaş
 
google haberlerde takip et

2 bin 53 dönümden oluşan Bandırma Organize Sanayi Bölgesinin 2. etabının yatırıma açılması için başlatılan proje ve imar çalışmaları tamamlandı. Coğrafi konumu, doğalgazı, BALO ve Bandırma Port Projesinden dolayı yatırımcıyı çeken OSB’de arsa tahsisine başlayacaklarını bildiren OSB Başkanı ve Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, “2. etapta Arsa sınırlaması kaldırıldı, bizim için önemli olan istihdam” dedi.
İmar çalışmaları yapılan ve projesi bakanlığa teslim edilen 2 bin 53 dönümden oluşan Organize Sanayi Bölgesinin 2. etabında ağır sanayi yatırımlarının değerlendirilmesi düşünülüyor.
3 bin 500 dönüm alan üzerine kurulu Bandırma OSB, coğrafi konumu, BALO ve Bandırma Port Projesi ve doğalgazıyla yatırımcısının tercih noktası oldu. 2 bin 53 dönümden oluşan 2. etabın, imar planın yapılıp bakanlığa teslim edildiğini bildiren OSB Başkanı ve Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, yatırımcı sıkıntısının yaşanmadığının altını çizerek “2. etapta özellikle istihdamı geniş ağır sanayi yatırımlarına ağılık verilecek. Ön talepleri topladık. Birkaç ay içerisinde de arsa tahsisine başlayacağız” dedi.

2 bin 53 dönüm alanın mera vasfından çıkartılıp, ekonomiye kazandırıldığını bildiren OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yakar ‘’İlk etaptaki fabrikalarımız gıda sektörü ağırlıklı. Belli kriterlere uyan yatırımcılara arsa satılmış, ağır sanayi yatırımlarına yer verilmemişti. 2. etapta, istihdamı ve katma değeri daha fazla olan ağır metal sanayi yatırımcılarına öncelik verileceğini’’ söyledi .

Gerek coğrafi konumu ve doğalgazdan gerekse Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin Bandırma Port Projesinden dolayı Bandırma Organize Sanayi Bölgesinin yatırımcı için çekim merkezi oluşturduğuna dikkat çeken Başkan Yakar, “İstanbul, Gebze ve Bursa’da yatırım alanları doldu. Yatırımcılar için bölgemiz ulaşımı ve coğrafi konumunun yanı sıra doğalgazıyla cazibe merkezi haline geldi. 2. etapta arsa satışlarımız henüz başlamamasına rağmen, yatırımcılardan çok ciddi talepler var. Talep patlaması yaşandı” dedi.
Yatırımcıya arsa satışında kısıtlama olmayacağının da altını çizen Yakar, yatırımcıya kurmak istediği iş ve sektör gereği ihtiyacı olduğu kadar arsa tahsis edeceklerini ifade ederek, “Şu anda bölgemize yoğun talep var. Sanayi bölgemizde arıtma tesislerimiz mevcut, doğalgaz hattımızla altyapı çalışmalarımız tamamlandı. Yatırımcılarımızın kullanımına hazır demir yolu bağlantısı bittiğinde bölgemiz Güney Marmara’nın sanayide lokomotifi haline gelerek milli ekonomiye can verecektir” şeklinde konuştu.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.