2 BİN 255 ÖĞRENCİ KAYIT YAPTIRDI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu yıl eğitim ve öğretime başlayacak olan Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesine toplam 2 bin 255 öğrencinin kayıt yaptığı bildirildi.
Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Genel Sekreteri Doç.Dr. Mehmet Erçakar, bu yıl eğitim ve öğretime başlayacak olan üniversitelerine toplam 2 bin 255 öğrencinin kayıt yaptırdığını, kontenjanların doluluk oranının yüzde 100’e ulaştığını önümüzdeki günlerde yüzde 5 oranında ek kontenjanın açılmasının söz konusu olduğunu söyledi.
Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesinin yeni kurulmasına rağmen yurdumuz 7 coğrafi bölgesinde ikamete den öğrenciler tarafından tercih edildiğine dikkat çeken Erçakar “Üniversitemize Güneydoğu Anadolu Bölgesinden 119, İç Anadolu Bölgesinden 276, Akdeniz Bölgesinden 118,Doğu Anadolu Bölgesinden 255, Karadeniz Bölgesinden 370,Ege Bölgesinden 259 ve Marmara Bölgesinden 858 öğrenci kayıt yaptırdı. Yeni kayıtlarla birlikte Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesindeki toplam öğrenci sayısı 9 bin 200’ye ulaştı” dedi.
-80 hektarlık alanın kampüse dahil edilmesi
74 hektar alan üzerinde kurulu bulunan Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesinin genişletilmesiyle ilgili çalışmalarında devam ettiğini dile getiren Erçakar “Mülkiyeti Tarım, Gıda ve Hayvancılık Bakanlığına ait olan Marmara Koyunculuk Araştırma Enstitüsü bünyesinde bulunan 80 hektarlık alanın tahsisiyle ilgili çalışmalara başladık. Tahsisin yapılmasıyla birlikte ilçenin değişik yerlerinde bulunan meslek yüksekokulu ve fakülteler tek alanda toplanmış olacak. 2016-2017 eğitim ve öğretim yılında açılacak Ziraat Fakültesi ve Sosyal Bilimler Fakültesinin kurulmasıyla birlikte öğrenci sayımızın 9 bin 200’den 15 bine çıkacak” şeklinde konuştu.

KAYNAK:İLKHABER GAZETESİ

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan CEVİZ FİDANI SATICILARININ HEDEFLERİ BÜYÜK başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

2 BİN 255 ÖĞRENCİ KAYIT YAPTIRDI

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x