ŞAMPİYONLAR EDREMİT VE SUSURLUK’TAN ÇIKTI - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

ŞAMPİYONLAR EDREMİT VE SUSURLUK’TAN ÇIKTI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından “İmkân Bizden Oynamak Sizden” sloganıyla bu yıl üçüncüsü düzenlenen Mahalle Ligi Futbol Turnuvası sona erdi. Yıldız kategorisinde Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu ve Edremit Körfez City, Gençler kategorisinde ise Susurluk Yenimahalle Spor ve Burhaniye Şarköy Mahallesi takımları Atatürk Stadyumu’nda final müsabakası oynadı. Final müsabakasının başlangıç vuruşunu Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur yaptı. Final karşılaşmalarını Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Abdurrahim Boynukalın, AK Parti Milletvekilleri Kasım Bostan, Mahmut Poyrazlı, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, ilçe belediye başkanları, daire başkanları, okul müdürleri, öğrenciler ve turnuvaya katılan takımların sporcuları izledi.
Final karşılaşmaları öncesi kısa bir konuşma yapan Başkan Uğur, bu yıl üçüncüsü düzenlenen turnuvanın Türkiye’de ses getirdiğini ifade ederek, final takımlarına başarılar diledi. Karşılaşmanın devre arasında Büyükşehir Belediyespor Motosiklet Takımı izleyicilere bir gösteri sundu.
ŞAMPİYONLAR EDREMİT VE SUSURLUK’TAN ÇIKTI
Müsabakalarda Yıldızlar kategorisinde şampiyon Edremit Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu ve Gençler kategorisinde şampiyonluğu elde eden Susurluk Yeni Mahallespor ödül olarak İngiltere’de Manchester City maçını izleyecekler. Final karşılaşmasında ikinci, üçüncü ve dördüncü olan takımlar ise 30 Nisan’da Buraaspor- Galatasaray karşılaşmasını izleyecekler.
5 aydır süren Mahalle Ligi Futbol Turnuvası’nda 20 ilçe ve 1130 mahalleden 25 bine yakın genç katıldı. Final müsabakalarının sonunda düzenlenen ödül töreninde şampiyon takımlar büyük sevinç yaşadı. Balkonuk Center’de düzenlenen ödül töreni sinevizyon gösterisi ile başladı. Törenleri ünlü spor spikeri Cüneyt Ersan sundu. Törende ünlü futbolcu Özer Hurmacı’nın konuşmasının ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur bir konuşma yaparak turnuvaya katılan gençlere seslendi. Konuşmasına Gençlik Spor İl, Milli Eğitim Müdürlükleri, okul müdürleri, muhtarlar ve beden eğitimi öğretmenlerine teşekkür ederek başladı.
Büyükşehir Belediyesi’nin spora desteklerinin süreceğini ifade eden Başkan Uğur, “Büyükşehir olarak futbola bu desteği verirken, güreşte, voleybolda, engelli basket takımı ile sporun her branşına destek veriyoruz. Bu yıl 725 okulumuza 15’er tane voleybol, basketbol ve futbol topu verdik. İstiyoruz ki gençlerimiz daha faza spor ile meşgul olsun. Balıkesir’de yeni spor tesisisin temeli atıldı. Milletvekillerimiz 30 sentetik sahayı inşa ettiriyor” dedi.
TURNUVA İLE 33 BİN GENCE ULAŞILDI
Başkan Uğur, bu yıl üçüncüsü düzenlenen turnuvanın Türkiye çapında ses getirerek dikkat çeken bir organizasyon olduğunu söyledi. Turnuvaya Balıkesir’in 20 ilçesinden 12-18 yaş arası gençlere hitap ettiğini belirten Başkan Uğur, “2014 yılında başlattığımız Mahalle Ligi turnuvası ile toplamda 33 bin sporcuya ulaştık. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak, merkezinde insanın olduğu bir hizmet anlayışı ile bu şehri emanet aldığımız çocuklarımıza, gençlerimize, emanetimizi layıkıyla teslim etmek bizim vazifemiz. Emanetimiz olan bu şehirde çocuklarımızın ve gençlerimizin; ülkesini seven, şehrine sahip çıkan ailesine, çevresine, okulda öğretmenlerine, sokakta büyüklerine saygılı, milli ve manevi değerlerimize yürekten bağlı nesiller olarak yetişmesi en büyük hayalimiz. Bunun için geleceğin nesillerini hem bedenen hem ruhen sağlıklı, donanımlı, geniş ufuklu gençlere ihtiyacımız var” diye konuştu.

KAYNAK:İlkhaber

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Aşılı Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.