19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI TÖRENLE KUTLANDI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI TÖRENLE KUTLANDI

Paylaş
 

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramının 98. Yıl dönümü törenlerle kutlandı. Cumhuriyet Meydanında saat 09.00 da yapılan törenlere Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürü Hüseyin Elüstü, Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Mutlu Aslan , siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri katıldı.
Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürü Hüseyin Elüstü tarafından Atatürk Anıtına çelenk konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile cumhuriyet meydanındaki tören sona erdi. Alternatif törende CHP, Atatürkçü Düşünce Derneği, Çağdaş Yaşam Derneği ve Birleşik Kamu İş Sendikası adına çelenklerin konulmasıyla çelenk koyma programı sona erdi.

Bandırma Kaymakamlığının Sahil bandında düzenlediği programa Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, Bandırma 6. Ana Jet Üssü Komutanı Tuğgeneral Ahmet Biçer, Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, İlçe Jandarma Komutanı Yrb. Recep Cansu, Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Süleyman Dönmez, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Mutlu Aslan, Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürü Hüseyin Elüstü, öğrenciler ve veliler katıldı.
Program saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürü Hüseyin Elüstü tarafından konuşma yapıldı.

Bugün de Atatürk’ün 19 Mayıs’ı armağan ettiği gençlere büyük görevler düşmektedir
Bütün umutların tükenmeye başladığı bir dönemde Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Türk Milleti için bağımlı yaşamaktansa ölmek daha iyidir” diyerek 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a çıkmıştır. Bağımsızlık ve özgürlük mücadelemizin de başlangıcı olmuştur diyerek konuşmasında Elüstü;” Bu tarih ile birlikte ile birlikte Türk Milleti, esaret altında var olunamayacağını ve kutsal vatan topraklarımızın ilelebet işgal edilemeyeceğini tüm dünyaya haykırmıştır. Kurtuluş Savaşı bu destanın adı, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğindeki Türkiye Büyük Millet Meclisi de bu destanı yaşatan kalbidir. 19 Mayıs 1919’ da Samsun’ da yakılan özgürlük ateşi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılmasıyla birlikte kısa sürede tüm yurda yayılmıştır. Temelleri yine ö günlerde Mustafa Kemal Atatürk tarafından atılan “milli egemenlik” ilkesi ile birliğimiz ve bütünlüğümüz sağlanarak, çarenin ancak millette olduğu tescillenmiştir. Bugün de Atatürk’ün 19 Mayıs’ı armağan ettiği gençlere büyük görevler düşmektedir” dedi.

İlçe çapındaki okullar tarafında hazırlanan program da şiirler, Atatürk’ün gençliğe hitabesi, gençliğin Atatürk’e cevabı, şeref çağrısı, sportif gösteriler, halk oyunları gösterilerinin adından İlçe çapında liseler arasında yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, 6.Ana Jet Üs Komutanı Tuğgeneral Ahmet Biçer, İlçe Jandarma Komutanı Yrb. Recep Cansu, Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Süleyman Özdemir, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Mutlu Aslan, Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürü Hüseyin Elüstü tarafından ödüllerinin verilmesinin ardından program sona erdi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA BUGÜN SU KESİNTİSİ YAŞANIYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.