19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle ilçemizde görev yapan muhtarlara kahvaltı organizasyonu düzenledi.

Kahvaltı organizasyonuna Kaymakam Günhan Yazar, Belediye Başkanı Dursun Mirza, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Recep Cansu, Emniyet Müdürü Ali Haydar Kılıç, muhtarlar ve basın mensupları katıldı.

Kahvaltıdan sonra Belediye Başkanı Dursun Mirza, bayan muhtarlara fular, erkek muhtarlara kravat olmak üzere çeşitli hediyeler vererek muhtarlar gününü kutladı.

CUMHURİYET ALANINDA TÖREN

Cumhuriyet alanında gerçekleşen kutlama programı ise Atatürk anıtına çelenk sunumu ile başladı. Bandırma Muhtarlar Derneği Başkanı Nur Hancıoğlu ile Türkiye Muhtarlar Derneği Bandırma Şube Başkanı Hüseyin Kocabıyık, anıta birlikte çelenk sundular. Ardından ilk konuşmayı Kocabıyık yaptı. Kocabıyık, tüm seçilmişler gibi muhtarların da sıkıntıları bulunduğuna işaret ederken, “Gün, birlik olma günüdür. Sıkıntılarımızı birlikte aşacağız” dedi.

Bandırma Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Nur Hancıoğlu da konuşmasında, muhtarlık müessesesinin 188 yıllık geçmişi bulunduğunu belirtirken, şunları söyledi:

“Muhtarlarımızın sorunlarının çözümü için yeni bir köy ve mahalle kanunu çıkarılmalıdır. Bizler, yerel ve genel yönetimlerin kılcal damarlarıyız. Atatürk’ün dediği gibi muhtarlık, demokrasinin temel taşıdır.”

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza yaptığı konuşmada: “Değerli muhtar arkadaşlarım bu yıl 3.sü kutlanan 19 Ekim muhtarlar gününü kutluyorum. Muhtarların ve muhtarlıkların bu toplumda çok önemli yeri var. Muhtarlarımızla hedeflerimiz ve hizmetlerimiz aynı sizlere oy verip seçen insanlar aynı zamanda bize de oy verip seçen seçmenlerimiz. Aynı kitleye, aynı topluma hizmet ediyoruz. Sizler bir mahalleye hizmet ediyorsunuz bizler bütün mahallelere aynı anda hizmet ediyoruz dolayısı ile hizmetlerimiz ve çalışmalarımız aynı noktada birleşiyor. Ben katılan tüm muhtar arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Muhtarlar gününü kutluyorum. Hepinize sağlıklı bir yaşam, hayırlı ve başarılı günler diliyorum” dedi.

MUHTAR2

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.