19 BİN TON ET İTHAL EDİLECEK | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

19 BİN TON ET İTHAL EDİLECEK

Paylaş
 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının AB ülkelerinden 19 bin ton karkas et ithalatı yapılacağı yönündeki açıklamaları kasaplar tarafından olumlu karşılandı.

Bandırma Kasaplar ve Celepler Odası Başkanı Şerafettin Çıkar, Bakanlığın Avrupa Birliği ülkelerinden 19 bin ton et alımıyla ilgili açıklamasını olumlu karşıladıklarını söyledi.
AB Ülkelerinden yapılacak 19 bin ton etin ülkedeki et fiyatlarının sabit kalmasına neden olacağını dile getiren Çıkar, “Ancak bu yeterli değildir. İlla da ithalat yapılacaksa karkas et yerine canlı hayvan ithalatı yapılması daha doğru olacaktır” ifadesini kullandı.
Ülkemizde özellikle hayvancılık konusunda ciddi sıkıntıların olduğuna dikkat çeken Çıkar “Hayvan sayısındaki azalmadan dolayı sektör olarak büyük bir sıkıntı yaşıyoruz. Sektör olarak yaşanan sıkıntının karkas etle değil canlı hayvan ithalatıyla olacağını düşünüyoruz. Canlı hayvan ithalatında da ithal edilecek hayvanların dişi olması ülkemiz hayvan popülasyonunun geleceği açısından önem taşıyor” dedi.

Bir önceki yazımız olan DİZİLERE BİLE KONU OLAN TERMİK SANTRAL BANDIRMA'YA KURULMAYACAK başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.