18 MART ŞEHİTLER GÜNÜ DOLAYISIYLA DEVLET ÖDÜNÇ MADALYALARI VERİLDİ - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

18 MART ŞEHİTLER GÜNÜ DOLAYISIYLA DEVLET ÖDÜNÇ MADALYALARI VERİLDİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde, İlimizde bulunan kahraman gazilerimize, Devlet Övünç Madalyaları ve Beratlarının Tevcihi Töreni gerçekleştirildi.
Valilik Necatibey Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Vali Hasan Şıldak’ın yanı sıra Garnizon ve 9. Ana Jet Üs Komutanı Hv. Plt.Tuğg. Kemal Turan, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Tarık Hekimoğlu, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl  Müdürü Ahmet Çakar ve gazilerimizin aileleri  katıldı.
Vali Şıldak, programda yaptığı konuşmada; “Gururla kutladığımız bugünde devletimizin en büyük vefa duygularının ifade edildiği ve Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından tevcih edilen Devlet Övünç Madalyası ve Beraatlarının takdimini gerçekleştireceğiz. Böylesine anlamlı, heyecan duyduğumuz bir törende sizlerle olmak gurur ve mutluluk vesilesi. Devletimiz ve milletimiz, göstermiş olduğunuz fedakarlıkla gurur duyuyor. Devletimizin temelleri de bu sadakat duygusuyla atıldı. Tıpkı Çanakkale’de olduğu gibi, Kurtuluş Savaşında olduğu gibi, aynı duyguyu aynı heyecanı millet olarak her fert içinde yaşıyor ve güçleniyor. Bu olmasaydı ülkemize yönelik Türkiye Cumhuriyetini yıkmaya, onu zayıflatmaya yönelik pek çok girişimi bertaraf edemezdik. Böylesine anlamlı bir günde bu madalyalar vatan uğruna gazilik mertebesine ulaşan sizin gibi bütün şerefli gazilerimizin yaptıkları fedakarlıklar için bir karşılık olamaz ama devletimizin en üst makamından size sunulan bu madalyalar sizler için gurur ve övünç vesilesi olacaktır.” diye konuştu.
Konuşmalarının ardından Vali Şıldak; P. Üstm. Şahin Karasu, İkm. Yzb. Fatih Atak, P. Uzm. Çvş. Rıza Gül, P. Uzm. Çvş. Muhammet  Altınel, J. Uzm. Onb. Mustafa Demir, J. Onb. Mehmet Albak, Polis Memuru Yusuf Nurullah Yalvaç’a Devlet Övünç Madalyaları ve Beraatlarını takdim etti.

Bir önceki yazımız olan "DÜŞMEYEN CEPHE ÇANAKKALE" ADLI RESİM SERGİSİ AÇILDI başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.