17 EYLÜL YAĞLI GÜREŞLERLE RENKLENECEK | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

17 EYLÜL YAĞLI GÜREŞLERLE RENKLENECEK

Paylaş
 
google haberlerde takip et

PEHLİVANLAR BANDIRMA’DA BULUŞUYOR

Bandırma Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenecek olan 17 Eylül Yağlı Güreşleri için son çalışmalar yapılıyor.

Yağlı güreşlerin yapılacağı alanı Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, Bandırmaspor Kulüp Başkanı Erhan Elmastaş ve Bandırmalı Pehlivan Hasan Zeybek’le birlikte inceledi. 17 Eylül’de yapılacak olan yağlı güreşlerin alanına portatif tribünlerin kurulumu tamamlanıyor. Güreşçilerin yağlanma ve duş alma yerleri belirlenerek gerekli çalışmalar tamamlanacak.

GÜREŞLER İÇİN ÜCRETSİZ SERVİS

17 Eylül Yağlı Güreşleri, 17 Eylül Cumartesi günü Saat 11.00’da Bandırmaspor antrenman sahasında gerçekleşecek. Yağlı güreşlere gitmek isteyen vatandaşlar için servis konuldu. 10.00, 12.00, 14.00, 16.00 saatleri arasında Belediye Nikah Salonu önünden güreş sahasına Bandırma Belediyesi tarafından ücretsiz olarak otobüs seferleri yapılacaktır.

YİĞİTLER ÇIKIYOR MEYDANA, HEPSİ BİRBİRİNDEN MERDANE

17 Eylül Yağlı Güreşlerinde ülkemizin tanınmış güreşçileri en iyi olmak için er meydanında ter dökecek. Başta 2014 Kırkpınar Başpehlivanı Fatih Atlı, 2005 Kırkpınar Başpehlivanı Şaban Yılmaz, 2002 Kırkpınar Başpehlivanı Hasan Tuna olmak üzere ülkemizin tanınmış ve elde ettiği şampiyonluklarla adından başarıyla söz ettirmiş pehlivanlar, Bandırma Belediyesi Başpehlivanı Hasan Zeybek, Ali Gökçen, Enver Erişti, Kaan Kaya, Hamza Köseoğlu, Serhat Gökmen ve Avrupa Şampiyonluğu bulunan Fatih Çakıroğlu turnuvada Başpehlivan olmak için güreşecekler.

ATA SPORUMUZA YENİ PEHLİVANLAR YETİŞTİRMEK İSTİYORUZ

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza; “İş başına geldiğimiz günden beri çocuklarımıza değer verdiğimizi söyledik ve bu yönde çalışmalarımız devam ediyor. Görev alanı dışında olmasına rağmen okullarımıza destek oluyoruz. Çocuklarımızın gelişmesinde çok önemli yeri olan sporun her alanında çocuklarımıza destek oluyoruz” dedi.

Ata sporumuz yağlı güreşlerin yeniden popülaritesini kazanması için çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Dursun Mirza; “Üç kuşak başpehlivan olan Acar’ların heykellerini yaparak Bandırma Meydanına koyduk. Bu değerlerimizin herkes tarafından bilinmesini istedik. Geçtiğimiz yıl ilkini düzenlediğimiz 17 Eylül Bandırma Yağlı Güreşlerinin bu yıl ikincisini düzenliyoruz. Geçen yıl çok olumlu tepkiler aldığımız güreşlerin her yıl tekrarlanmasını ve Türkiye’de önemli güreşlerden biri olmasını istiyoruz. Bu nedenle de güreşlerimize Türkiye’nin en iyi güreşçilerini getiriyoruz. Düzenlediğimiz bu güreşlerle çocuklarımıza yeni ufuklar ve yeni hedefler açıyoruz. Ben inanıyorum ki bu güreşler sayesinde Bandırmamızdan yeni pehlivanlar çıkacak ve adlarını tüm Türkiye’ye duyuracaklar. Çünkü bölgemiz bugüne kadar çok pehlivan yetiştirmiştir” dedi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.