"16 NİSAN'DA HAKİKAT ZİRVE YAPACAK" | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

“16 NİSAN’DA HAKİKAT ZİRVE YAPACAK”

Paylaş
 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları:

Karamsarlık diye birşey eğer hayatıma sinmiş olsaydı zaten bu noktalara gelmemiz mümkün olmazdı. İnanmış insanlar için bir defa karamsarlık olamaz. Biz inanmışız, azmetmişiz ve bu yola da öyle girmişiz. Aşkınan koşan yorulmaz. Biz şuna inanmışız, halka hizmet hakka hizmettir.

“16 NİSAN’DA HAKİKAT ZİRVE YAPACAK”
Birileri çıkıyor ‘CHP bizi çağdışılıktan kurtaracak’ diyor. İstanbul şu anda çağ dışılığı mı yaşıyor? İnsaf et. 94 öncesi İstanbul’u, Türkiye’yi düşünün. Bir de 94 sonrasını düşünün. Herkesin dürüst olması lazım. Yalanın tabi bir sermayesi var. 16 Nisan’ı inşallah yalanların tamamen ayak altına alındığı ama hakikatin zirve yaptığı bir gün olarak görüyorum.

“ÜLKE BATSIN, AMA ERDOĞAN OLMASIN DİYORLAR”
Bunlar tam kör. Ülke batsın ama Erdoğan olmasın. Bunun insani ve vicdani bir yanı olur mu? Biz bu faşizan anlayışlara bu ülkeyi terk edemeyiz. Bu ülkeyi bunlardan zor temizledik. O yüzden milli irade diyoruz. Bunlar Atatürk’ün partisiyiz, Atatürkçüyüz diyor. Atatürk egemenlik kayıtsız şartsız milletindir diyor. Bu millete efendilik yoktur, hizmetkarlık vardır. 780 bin kilometre karede hizmetlerimiz var, 80 milyona hizmetlerimiz var. Bize düşman olanlar kim? Bizi sevenler kim? Bu soruların cevabını bulduğumuzda doğruyu buluruz.

KILIÇDAROĞLU’NUN, ‘SAYIN ERDOĞAN VAR OLDUĞU SÜRECE YETKİLERİ KULLANSIN, SONRA GERİ DEVRETSİN’ SÖZLERİ
Anayasal bir sistemde çok saçma sapan bir teklif. Ben Tayyip Erdoğan olarak kendime bir sistem istemiyorum ki. Bu ülkenin geleceğini kurtaracak bir sistemi biz inşa edelim diyorum. Ben faniyim. Ama sistemler bakidir. Bizim derdimiz burada bu. Sayın Kılıçdaroğlu’nun öyle lafları var ki ne ipe gelir ne sapa gelir. İkide bir tek adamlıktan, tarafgirlikten bahsediyor. Şu anda başbakanları düşünün. Başbakan o da yürütmenin başı, hem parti genel başkanı hem de başbakan, icracı. Tarafgir mi? Hayır.

“BU TAYYİP ERDOĞAN MESELESİ DEĞİL”
Gelecek ihtimaller üzerine inşa edilmez. Onun için biz faniler üzerine değil, sistem üzerine inşa edelim. Bu sistemin değişmesi lazım. Riski olmayan şey hayatta olur mu? Ticaret, siyaset, yaşam risktir. Ama risk paylaşıldıkça azalır. Eğer risk alabiliyorsanız güç katarsınız. Eğer bu sistemi hakikaten inşallah 16 Nisan’da milletimiz kalkar da geçirdiği takdirde buna milletçe saygı duyacağız. Bu, Tayyip Erdoğan meselesi değil. 16’sına kadar elimde bir belgem var mı, 2019’a kadar bir belge var mı? Ben Rabbimin bize emrettiği şekliyle hayatı yaşıyorum. Asla kişilerle bir ülkenin geleceğini bağımlı kılmayacağız. Dünyadaki en güçlü ülkeleri düşünün. Amerika’da 4+4 diyor.

HAYIR DİYENLERE ÇAĞRI
‘Hayır’ diyenler teröristtir demedim. ‘Hayır’ diyenlere bir çağrıda bulunuyorum. ‘Hayır’ diyenleri anlayışla karşılarım. Şu anda ‘Hayır’ı Türkiye’de, dünyada kim savunuyor. Kandil, bölücü başı, FETÖ’nün başı ‘hayır’ diyor. Terör örgütü Avrupa’da Türkiye’de düşmanlarıyla el ele ‘hayır’ kampanyaları yapıyor. Ben de diyorum ki güzel hizmetlere ‘hayır’ diyenlerle beraber olma. Bütün köprüler, havalimanları milletimiz için.

“18 MADDEYİ İYİ OKUMALARI LAZIM”
Şu andaki şartlarda Cumhurbaşkanı ancak vatana ihanetten yargılanabilir. Yeni düzenlemeyle Cumhurbaşkanı, kişisel suçlardan yargılanabiliyor. Şu 18 maddeyi hem iyi okumaları lazım hem de iyi anlamaları lazım.

(‘Yapacaklar tabi ki’ diyenlere cevap) Bu yolları, hastaneleri, okulları bizden önce gelenler niye yapmadılar?

‘YEMİN METNİ DEĞİŞECEK Mİ’ SORUSU
Bu işin gündeminde yemin metni yok. Yemin metni aynı. Değişen bir şey yok şu anda. Şu anda Başbakan partili mi? Evet. Başbakan için böyle bir soru soruyorlar mı? Cumhurbaşkanı için böyle bir durum söz konusu olunca ne fark ediyor?

“DARBECİLERLE ANLAŞMIŞ OLDUĞUNU BİLSEM DAVET ETMEZDİM”
Kılıçdaroğlu’nun 15 Temmuz gecesi Atatürk Havalimanı’nda VIP’teki görüntüleri kameralara takıldı. Işıldakları olan araçlarla tankların yanına geliyorlar. Orada bir görüşme söz konusu. Darbecilerle temasta bulunuyorlar. Hadi sen gidebilirsin diye ona yol veriyorlar. Oradan Bakırköy İlçe Başkanı’nın evine gidiyor.

Oturduğu koltuk kontrollü bir koltuktur. Oradaya kasetle geldi, kasetle gidecek. Dürüst değildir bu adam. 7 Ağustos’ta Yenikapı buluşması yapıyoruz. Sayın Kılıçdaroğlu ve Bahçeli’yi davet edin diyorum. Havalimanında darbecilerle iletişim kurduğunu bilseydim davet etmezdim. Darbecilerle anlaşmış olan birini nasıl davet ederim?’

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.