"15 TEMMUZ EN UZUN GECEYDİ" ADLI FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

“15 TEMMUZ EN UZUN GECEYDİ” ADLI FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Onyedi Eylül Üniversitesi tarafından 15 Temmuz hain darbe girişiminin ikinci yıldönümünde “15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında “15 Temmuz En Uzun Geceydi” temalı fotoğraf sergisi açıldı.

15 Temmuz gecesi yaşananları anlatan görsellerin yer aldığı “15 Temmuz En Uzun Geceydi” adlı fotoğraf sergisi, Bandırma Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen tören ile kapılarını ziyaretçilere açtı. Serginin açılışı Rektör Prof. Dr. Süleyman Özdemir, Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, ilçe protokolü, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve üniversitemiz personelinin katılımı ile gerçekleşti.

Rektör Prof. Dr. Süleyman Özdemir, serginin açılışında yaptığı konuşmada, “Bugün burada, Anadolu topraklarındaki bin yıllık tarihimiz boyunca görülmemiş bir ihanet girişimini unutmamak ve unutturmamak için bu etkinliği düzenlemekteyiz. 15 Temmuz 2016’da hain bir saldırıyla karşı karşıya kaldık. Bu saldırının ikinci yılında düzenlediğimiz etkinliklerle yaşanılanları, özellikle gençliğimizin hafızasında diri tutmamız gerekiyor. Diri tutmalıyız ki ülkemiz bir daha böyle bir durumla tekrar karşı karşıya kalmasın.’’ dedi.

Rektör Prof. Dr. Süleyman Özdemir, ‘’Üniversitemiz , Bandırma Kaymakamlığı, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Bandırma Belediyesi ile işbirliği halinde ’15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ programlarını icra etmekteyiz. Bu kapsamda üniversitemiz bir fotoğraf sergisi, bir panel ve bir de belgesel gösterimi etkinliği gerçekleştirecek. Ayrıca demokrasi yürüyüşünde ve Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilecek etkinliklerde tüm akademik ve idari personelimiz ile Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi olarak hazır bulunacağız. Bu anlamlı sergiye katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum.’’ diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Rektör Prof. Dr. Süleyman Özdemir’in yapmış olduğu konuşmanın ardından, Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, Rektörümüz ve protokolün katılımı ile kurdele kesilerek sergi açılışı gerçekleştirildi. “15 Temmuz En Uzun Geceydi” temalı fotoğraf sergisi 16.07.2018 tarihine kadar ziyaretçilere açık olacaktır.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.