foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

15 TEMMUZ ALTIEYLÜL SOKAKLARINDA

706_170710121149_3
Paylaş
 

Altıeylül ilçe sınırları içerisinde bulunan Trafolar renkleniyor. 15 Temmuz günü yaşanan hain darbe kalkışmasında hafızalardan silinmeyen o anlar artık trafolarda yaşayacak.

Altıeylül Belediyesi ilçedeki elektrik trafolarını boyatıyor. İlçe merkezinde bulunan 42 adet trafonun 19 tanesi 15 Temmuz kalkışmasını hafızalarda tutmak için o geceyi canlandıran görseller ile boyanırken geri kalan kısmına da sanatsal görseller uygulanacak. 15 Temmuz Demokrasi şehidimiz Ömer Halisdemir ve Turgut Solak’ın portreleri başta olmak üzere o gece yaşanan direniş görselleri Grafitinin genç sanatçısı Mertcan Çalışır’ın fırçasıyla Altıeylül sokaklarındaki trafolara boyanacak. Çalışmaların 3 ay içerisinde bitmesi bekleniyor.

Konu ile ilgili olarak açıklamada bulunan Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu “Trafolara çizilen 15 Temmuz temalı resimlerle vatandaşların hafızasında 15 Temmuz’u diri tutmak istiyoruz. 15 Temmuz, ülkemizin Kurtuluş Savaşı’ndan sonra karşılaştığı en büyük tehlikeydi. Kara bir geceydi ve sıradan bir darbe girişimi değildi. Türkiye, çok darbeler gördü ama hiçbiri 15 Temmuz’a benzemiyordu.” dedi.

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.