BANDIRMA'DA CHP'Lİ BAŞKAN,KILIÇDAROĞLU ÇELENGİNİ KALDIRTTI.. | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BANDIRMA’DA CHP’Lİ BAŞKAN,KILIÇDAROĞLU ÇELENGİNİ KALDIRTTI..

Paylaş
 

TÖRENDE ÇELENK KRİZİ..!

CHP’Lİ BAŞKAN,KILIÇDAROĞLU ÇELENGİNİ KALDIRTTI..!

Atatürk‘ün Balıkesir‘in Bandırmailçesine gelişinin 91’nci yıldönümü töreninde Kılıçdaroğlu çelengi kriz çıkardı. CHP‘li Başkan “Çelenk bizim dışımızda yollandı.” diyerek kaldırttı.

Mustafa Kemal Atatürk‘ün Balıkesir‘in Bandırma ilçesine gelişinin 91’nci yıldönümü törenlerle kutlandı. Atatürk Anıtı‘nda yapılan törene gönderilen üzerinde ‘Kemal Kılıçdaroğlu CHP Genel Başkanı‘ yazılı çelenk krize neden oldu. Çelengin bilgileri dışında yollandığını öne süren CHP İlçe Başkanı Atilla Atakay, “Protokol gereği siyasi partilerin çelenk koyması yasak” diyerek çelengi tören alanından uzaklaştırdı.

KILIÇDAROĞLU ÇELENGİ KRİZ ÇIKARDI

Mustafa Kemal Atatürk‘ün Bandırma‘ya gelişinin 91’inci yıldönümü nedeniyle ilk tören Atatürk‘ün Bandırma‘ya ayak bastığı tarihi iskelede yapıldı. Atatürk‘ü temsilen, üzerinde dev posteri ve Türk Bayrağı bulunan römorkör iskeleye yanaştı. Römorkörden çıkan bir öğrenci elinde bulunan Türk bayrağını Kaymakam Tuncel Sonel‘e öperek verdi. Belediye bandosunun Atatürk‘ün sevdiği parçaları çalmasıyla devam eden kutlama törenleri, Cumhuriyet Meydanı‘nda devam etti. Buradaki törende Atatürk ve Şehitler Anıtı‘na çelenkler konuldu. Bu sırada tören alınına gönderilen üzerinde CHP amblemi bulunan ‘Kemal Kılıçdaroğlu CHP Genel Başkanı‘ yazılı çelenk kısa süreli soruna neden oldu.

“BİZ BÖYLE BİR SİPARİŞ VERMEDİK, O NEDENLE KALDIRDIK”

Bu çelengin kendilerinin dışında yollandığını söyleyen CHP İlçe Başkanı Atilla Atakay, şöyle dedi: “Bu törende Atatürk Anıtı‘na kimlerin çelenk koyacağı belli. Bunun dışında siyasi partiler dahil çelenk konulması yasak. Ayrıca bu çelenk bizim dışımızda yollandı. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu adına çelenk gönderecekse, bunu biz gerçekleştiriyoruz. Biz de böyle bir sipariş vermedik. O yüzden kaldırdık.”

“GENEL MERKEZ’DE BÖYLE BİR TALEPTE BULUNMAMIŞ”

CHP Bandırma İlçe Başkanı Atilla Atakay, daha sonra yaptığı açıklamada ise çelengi gönderen çiçekci ile görüştürkelerini, siparişin kendisine Ankara‘dan geldiğini söylediğini bildirdi. Atakay, “Partimizin genel merkezi ile de konuştuk. Onlar da böyle bir talepte bulunmadıklarını açıkladılar” dedi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.