foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

12. MATEMATİK ŞENLİĞİ

matematik şenliği
Paylaş
 

Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde organize edilen ve Bandırma Anadolu Lisesi Matematik Kulübünün düzenlediği 12. Matematik şenliği Anadolu Lisesi Spor Salonunda başladı.10-11 Mayıs tarihlerinde yapılan Matematik şenliğinde dereceye giren okullara ve öğrencilere yapılacak törende ödülleri verilecek.
12.Matemetik Şenliğinin açılışına İlçe Kaymakamı Günhan Yazar, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Mutlu Aslan, İlçe Müftüsü Süleyman Küçük ve okul müdürlerinin katıldığı şölene öğrencilerin ilgisi yoğun oldu. Bandırma’ daki orta dereli okulların yanı sıra Gönen, Manyas, Susurluk, ve Erdek ilçelerindeki okullardan da katılım sağlandı.
Bilimin feneri, giriş kapısı ve kaynağı ise matematiktir
Bandırma Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ali İhsan Tekin yaptığı konuşmada;” Adına “Şenlik” dedik. Çünkü Bandırma Anadolu Lisesi olarak bu şenliği düzenlemekteki temel amacımız; okullarımız ve öğrencilerimiz arasındaki birlik ve beraberliği sağlamak, dostluk bağlarını güçlendirmek ve yeni dostluklara zemin hazırlamaktır. Bilginin paradan daha değerli olduğu günümüzde bu amansız bilgi savaşının içine girecek gençlerimize el feneri misali küçücük bir ışık tutabildiysek ne mutlu bize. Bilimin feneri, giriş kapısı ve kaynağı ise matematiktir” dedi.
İlk gün 9-10 ve 11 sınıflar arasında başlayan matematik şenliği yarın 12. Sınıflar ile devam edecek. Şenlikte jüri üyeliklerinde Bandırma Anadolu Lisesi Öğretmenleri Beyza Engin ve Nuriye Belleyici isimli öğretmeler bulunuyor.

P5100015 P5100005

 

Haber:Emel Moralı

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.