foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

“112 İLE HIZLI VE NİTELİKLİ HİZMETİ HEDEFLİYORUZ”

112
Paylaş
 
Acil Çağrı Hizmetleri İl Koordinasyon Komisyonu toplantısı Vali Ersin Yazıcı Başkanlığında yapıldı.
112 Acil Çağrı Merkezinde yapılan toplantıya Vali Yazıcı’nın yanı sıra Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Vali Yardımcısı İsmail Demirhan, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Murat Kınay,  Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Gürbüz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Nazım Ergelen, Orman Bölge Müdürü Metin Kırcı, İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Bayram Şahin, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Tamer Eroğlu ile kurumların diğer sorumluları katıldı.
KAYNAK TASARRUFU SAĞLANDI
Toplantıda, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğünün çalışma sistemi, görevleri, iş ve işleyişi,  acil çağrı hizmetleri veren kurumlar arasında koordinasyon ve işbirliğinin sağlanması ile ilgili fikir ve öneriler görüşüldü.
Vali Yazıcı, 112 Acil Çağrı Merkezinin hayata geçirilmesiyle, kurumlar arasındaki koordinasyonun hızlı ve etkin bir şekilde temin edildiğini, dolayısıyla olası hadiselere müdahale konusunda ciddi bir zaman ve kaynak tasarrufu sağlandığını söyledi.
AMAÇ, BİR BÜTÜN HALİNDE HİZMET VERMEK
Tek numara acil çağrı sisteminin önemini vurgulayan Vali Yazıcı, “112 Acil Çağrı Merkezimiz acil hizmet birimlerinden Emniyet, Jandarma, İtfaiye, Sağlık, Sahil Güvenlik, AFAD ve Orman Müdürlüklerine ait birimler tek çatı altında hizmet vermeye devam ediyor. Bütün birimler aynı binada olduğu için etkin bir iş birliği sağlanmaktadır. Buradaki amaç bir bütün halinde hizmet vermek. Tüm birimler arasında koordineli çalışma ve tüm çağrıların tek kayıt altında tutulmasını sağlamak.”dedi.
NUMARALAR TEK ÇATI ALTINDA TOPLANDI
Vali Yazıcı, vatandaşlar tarafından yapılan acil çağrıların, Merkezde görevli personel tarafından yapılan sevk ve koordinesini de yerinde inceledi. Burada görevlilerle de görüşen Vali Yazıcı, acil çağrı numaralarının tek çatı altında toplanması ile ilgili vatandaş görüşü ve memnuniyeti, Merkeze günde kaç ihbar geldiği, alınan bu ihbarların sevk ve koordinesinin nasıl değerlendirildiği ile vatandaşa ne şekilde hizmet verildiği konularında bilgi aldı.
BALIKESİR 112 ACİL ÇAĞRI MERKEZİ
Balıkesir 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü; Valiliğimiz Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığına bağlı olarak il mülki sınırlarını kapsayacak şekilde; İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi, Orman Bölge Müdürlüğü, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün görev alanına giren acil çağrıların tek çatı altında 24 saat sürekli erişim esasına göre karşılanması, sevk ve koordine edilmesi amacıyla bu yıl içerisinde hizmete girmişti.

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.