GAZETEMİZ ANAFARTALAR ZAFERİNİN 101.YIL TÖRENİNDE BAYRAK DAĞITTI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

GAZETEMİZ ANAFARTALAR ZAFERİNİN 101.YIL TÖRENİNDE BAYRAK DAĞITTI

Paylaş
 

Bandırma’nın Sesi Gazetemiz Genel yayın müdürü Mustafa YAMANER Çanakkale’ye gidip Anafartalar Zaferi 101.yıl törenlerine katılan vatandaşlara 2000 adet Türk Bayrağı hediye etti. Türkiye’nin 81 ilinden otobüslerle Çanakkale Şehitliğini ziyarete gelenlere gazetemiin bayrak hediye etmesi memnuniyetle karşılandı.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi, Anafartalar Zaferi’nin 101’nci yıldönümü nedeniyle Gelibolu Yarımadası’ndaki Eceabat İlçesi’ne bağlı Büyük Anafarta Köyü’nde alternatif anma programı düzenledi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı anma töreninde, Türkiye’nin değişik şehirlerinden gelen binlerce partili zafer coşkusunu yaşadı.

Çanakkale Savaşları’nın yaşandığı Gelibolu Yarımadası’ndaki Eceabat ilçesine bağlı Büyük Anafarta Köyü Cumhuriyet Meydanında düzenlenen tören, saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Partililer, ellerinde Türk bayrakları ile zafer coşkusunu yaşadı. Şair Vedat Sakman, Anafartalar Muharebeleri ile ilgili sunum yaptı. Müzik dinletisi gerçekleştirildi. Öğrenci Tuğba Meşeli, şiir okudu. Güvenç Dağüstün Kuvay-ı Milliye destanını seslendirip, Çanakkale Türküsü’nü söyledi. Meydandaki vatandaşlar da türküye eşlik etti.

Ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kürsüye gelerek, kalabalığa sesledi. Mübarek topraklara, bu sabah herkesin erken saatlerde yataklarından kalkıp, geldiğini belirten Kılıçdaroğlu, “Bundan 101 yıl önce de gün doğarken insanlar cephedeydi” dedi.

Mehmetçiğin, omuzunda silahı, olabildiğince beslenme olanağı sağlandıktan sonra düşmana saldırmak için emir beklediğini anlatan Kılıçdaroğlu, “Binlerce kişi, binlerce evladımız şu anda bu topraklarda yatıyor. O nedenle bu topraklar şehit fışkıran topraklardır. Kefenli, kefensiz yatan binlerce evladımız var burada. Bunları aradan 101 yıl geçmesine karşın unutmadık, unutturmayacağız. Çocuklarımıza, torunlarımıza da söyleyeceğiz. Bütün konuşmalarımda söyledim. Cumhuriyet bize altın tabak içerisinde sunulmadı. Sınırlarımız birileri tarafından belirlenmedi, cetvelle çizilmedi. Her kilometresinde, her metresinde, her santimetresinde alınteri var, kan var, gözyaşı var. Cumhuriyetimiz bu kadar değerlidir. Cumhuriyetimizi sonuna kadar savunmakta hepimizin görevidir” diye konuştu.

 

DSC_7493 DSC_7641

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.