10 MOBİL FATURA ÖDEME ARACI HİZMETE BAŞLADI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BASKİ’nin fatura tahsil işlemlerinde kolaylık sağlamak için araç filosuna dâhil ettiği son teknoloji 10 adet mobil tahsilât aracı düzenlenen törenle hizmete başladı. Başta kırsal mahallelerin yanı sıra ilçelerde hizmet verecek 10 adet tahsilât aracının hizmete başlama törenine; Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Genel Sekreter Osman Yenidoğan, BASKİ Genel Müdürü Mustafa Bayram, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Milletvekili Adayları Kasım Bostan, Mustafa Canbey, Belediye Meclis Üyeleri, bürokratlar ve BASKİ çalışanları katıldı. İçerisinde güvenlik kamerası, jeneratörü ve teknolojik altyapısı bulunan 1 Milyon lira yatırım bedeliyle BASKİ’ye kazandırılan fatura tahsilât aracında bir adet güvenlik görevlisi ve bir adet tahsilât memuru çalışacak.

Bayram: “Bir Telefon Kadar Yakınız”

BANDIRMA WEB TASARIM

BASKİ’nin kurumsallaşma sürecini tamamladığını ve hizmetlere ağırlık verdiğini belirten Genel Müdür Mustafa Bayram, mobil tahsilât araçlarının anlamlı bir hizmet olduğunu vurguladı. Vatandaşların talep ve sorunlarını anında aldıklarını ve çözüm odaklı çalıştıklarını ifade eden Bayram “ BASKİ bugün baktığımızda fiziki şartlarıyla, personel sayısıyla, teknik kadrosuyla ve 893 tane kırsal 222 tane merkez olmak üzere tüm mahallelerimize eşit uzaklıkta ve mesafede hizmet etmekte. BASKİ olarak tüm vatandaşlarımıza 185 ya da 444 1 185 ya da 153 Beyaz Masa hattıyla yakınız. Tüm vatandaşlarımızın talep ve şikâyetlerini anında alıyoruz. Bazen yetişemediğimiz anlar olsa da ihmal ettiğimiz konular olmadığını düşünüyorum. Bunun için tüm personelimize teşekkür ediyoruz” dedi.

Öncelik Hizmette Kolaylık

Balıkesir il genelindeki tüm mahallelere hizmet verdiklerine dikkat çeken BASKİ Genel Müdürü Mustafa Bayram,  tahsilâtların kolay ve kısa sürede gerçekleştirilmesi için farklı seçeneklerin üzerine durduklarını söyledi. Bayram, “ Balıkesir’de yaptığımız işler, yapacağımız işler ve devam edenler işler olarak baktığımızda; Başkanımızın bize önerdiği ve bulduğunuz ekonomik çözümlerle Türkiye’de yeni kurulan su ve kanalizasyon idarelerine göre belli bir seviyedeyiz. 530 bin olan abone sayısı bugün itibariyle kırsal mahallelerin katılımıyla 665 bin gibi sayıya eriştik. 665 bin müşteri bizden hizmet bekliyor. Bizde yatırım olduğu gibi vatandaşın tahsilâtı bakımından bir şeyler yapmamız gerekiyor.  Başkanımızın talimatıyla 10 adet tahsilât aracı aldık. BASKİ olarak 54 noktada tahsilât hizmeti veriyoruz. Bunun yanı sıra internet hattında hizmet veriyoruz. Ziraat Bankalarının tüm şubeleri BASKİ tahsilâtlarıyla ilgili hizmet veriyor. Balıkesir’de 72 ve Türkiye’deki 4 bin 400 PTT şubesi BASKİ tahsilât şubesi olarak hizmet veriyor. Bu araçları da hizmete sunuyoruz.  Ayrıca 7 tane de acil müdahale aracı aldık. Şu anda iç donanımları hazırlanıyor. İnşallah bunları da kısa sürede hizmete sunacağız” dedi.

Başkan Uğur: “Kırsala 400 KM Su ve Kanalizasyon İşi Yaptık”

BASKİ’nin kurulmasıyla birlikte Balıkesir il genelinde su ve kanalizasyon işlerinin yapımında önemli bir mesafe alındığını vurgulayan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, şu ana kadar kırsalda 400 kilometre su ve kanalizasyon işinin yapıldığına işaret etti. BASKİ bünyesine kazandırılan mobil fatura ödeme araçlarının kırsal mahalle ağırlık hizmet vereceğini açıklayan Başkan Uğur, “ 665 bin aboneye ulaşan BASKİ, hizmetlerine hem kırsalda hem şehir merkezlerinde devam ediyor.  BASKİ’nin 54 ödeme şubesi var. İnşallah kısa sürede Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet binasının altında BASKİ’nin bir şubesini daha açacağız. BASKİ kurulduğu bu yana yapılanmasını tamamladı, bugüne kadar kırsalda yaptığı su ve kanalizasyon şebekesi 400 kilometreye uzandı. Belediyelerin ve Özel İdarelerin yapamadığı işleri BASKİ bu işleri başarıyla yapıyor. 10 tane tahsilât aracı hazır. Bu araçlar kırsalda tahsilât yapacak. Pazaryerlerinde hizmet verecek. Vatandaş ödemelerini rahat yapacak.  Acil müdahale araçlarının yedi tanesi alındı şu anda donanımı yapılıyor. Bunlarda acil durumlara müdahale edecek.  Gururla söylüyorum; Ayvalık’ın 40 yıllık su sorununu BASKİ bitirdi. Bugün Ayvalık Körfezi’nin temiz olması, marka olması için elimizden geleni yapacağız. Cunda Köprüsü’yle ilgili görseller hazırlandı. ayvalikkoprusu.com adlı adreste bu seçenekleri oylanamaya sunduk. Ayvalık Körfezi açtığımızda suyu yenileniyor. Ayvalık layık olduğu yere gelecek. Ayvalık Körfezi temiz kalacak, kokmayacak” dedi.  Başkan Uğur’un konuşmasının ardından 10 adet mobil fatura ödeme aracı dualarla hizmete başladı. Başkan Uğur, mobil fatura ödeme işlemini yakından takip ederken, mobil aracın ilk müşterisi AK Parti İl Başkan Yardımcısı Osman Sünnetçi oldu.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA BELEDİYESİ GRAND ASYA OTELİ SATTI başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
10 MOBİL FATURA ÖDEME ARACI HİZMETE BAŞLADI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma