1. ULUSLARARASI EĞİTİM BİLİMLERİ VE SOSYAL BİLİMLER SEMPOZYUMU | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

1. ULUSLARARASI EĞİTİM BİLİMLERİ VE SOSYAL BİLİMLER SEMPOZYUMU

Paylaş
 
google haberlerde takip et
Onyedi Eylül Üniversitesi 1. Uluslararası Eğitim Bilimleri ve Sosyal Bilimler Sempozyumu’na ev sahipliği yapıyor. Yapılan açıklamada;  “Geçtiğimiz akademik yıl içerisinde üniversitemiz, Azerbaycan’da, Saraybosna’da, Karadağ’da ve İstanbul’da çok sayıda uluslararası konferans gerçekleştirdi. Çeşitli alanlarda çalışmalarını aynı hızla sürdüren üniversitemizin ev sahipliğinde 3-5 Kasım 2017 tarihleri arasında RESSCONGRESS (1. Uluslararası Eğitim Bilimleri ve Sosyal Bilimler Sempozyumu) düzenlenecektir.
RESSCONGRESS’te; nitelik açısından akademisyenlerin çalışmalarına ve araştırmalarına en üst düzeyde katkı sağlamak, disiplinler arası çalışma ortamı oluşturmak hedeflenmektedir.
Türkiye ve dünyanın yeni sorunlarla yüz yüze kaldığı bu dönemde, eğitim bilimleri ve sosyal bilimler alanları yeni çözümler üretmeli ve gelecek nesillere daha iyi bir gelecek kurgulamaları için ipuçları bırakmalıdırlar. Bu amaçla Türkiye özelinden dünya geneline kadar beyin fırtınası yapmak için eğitim bilimleri ve sosyal bilimler dünyasının üniversitemizde bir araya gelmesi beklenmektedir.
Özellikle yüzyıllar boyunca Osmanlı Devleti himayesinde kalmış olan olan  Suudi Arabistan, Cezayir, Fas, Tunus, Irak, Kuveyt, Katar, Mısır, Sudan, Ürdün, Filistin, Moritanya gibi ülkelerinden yoğun ilginin olduğu sempozyuma, şu ana kadar 100’ün üzerinde Türkçe, 100’ün üzerinde Arapça ve 11 tane de İngilizce bildiri gelmiş bulunmaktadır.
Akademik yönetici pozisyonunda katılımcıların da oldukça ilgi gösterdiği sempozyumla ilgili detaylı bilgiye www.resscongress.com adresinden ulaşılabilir. Sempozyum kapsamında ayrıca uluslararası karma resim sergisi düzenlenecektir. Sempozyuma resim gönderen katılımcıların çalışmaları Seçici Kurul tarafından değerlendirilecektir. Kabul edilen çalışmalar sempozyum süresince sergilenecektir. Kabul edilen çalışmalar kongre merkezinde 3-5 Kasım 2017 tarihleri arasında sergilenecektir. Sergilenen çalışmalar için e-katalog hazırlanacaktır.
Üniversitemiz ev sahipliğindeki RESSCONGRESS’e eğitim bilimleri ve sosyal bilimler dünyasını davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.” denildi

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.