1.SATRANÇ TURNUVASININ KAZANANLARI BELLİ OLDU | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

1.SATRANÇ TURNUVASININ KAZANANLARI BELLİ OLDU

Paylaş
 

28.Uluslararası Bandırma Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivali kapsamında 20 Mayıs 2017 Cumartesi günü başlayan 1.Satranç Turnuvasının kazananları hakemler gözetiminde belli oldu.

Esra Ar, Cemile Yıldırım, Leyla Şentürk, Çağrı Işık, Hasan Güloğlu, Ercan Atak, Orhan Onucak, Türkiye Satranç Federasyon İl Temsilcisi Erdem Özgören’in katılımlarıyla gerçekleştirilen turnuvada yarışmacılar 6 maç sonunda aldıkları toplam puan ile değerlendirildi.
Harun Karacan Gençlik ve Spor merkezinde başlayan 4 kategoride toplam 160 oyuncunun katılımlarıyla iki gün süren Satranç Turnuvası ödül törenine Kaymakam Günhan Yazar, Belediye Başkanı Dursun Mirza ve yarışmacıların aileleri katıldı.
Ödül törenine katılan tüm yarışmacılara teşekkür eden Belediye Başkanı Dursun Mirza; “Satranç sporu oyuncularımızın zekâsını ve stratejisini geliştiren, hedef koyup ona ulaşmayı ön gören, bu doğrultuda kafa yoran, çalışan çocuklarımızın olmasını gerektiriyor. Bu da diğer alanlarda ve derslerde de bize yararlı olacak bir spordur. Onun için biz bu turnuvayı bu yıl başlattık bundan sonrada her yıl geliştirerek devam ettireceğiz. Turnuvaya Bandırma dışından çok sayıda insanın gelmesi ve onları misafir etmek bizi memnun etti. Harun Karacan Kültür ve Spor Merkezi açılışında söylemiştik çocuklarımız burada halk dansları öğreniyorlar, satranç oynuyorlar, jimnastik, zumba, platess, latin danslarını öğreniyorlar. Bu merkezin alt katında da 20 sivil toplum örgütüne ofisler sağladık. Burası sosyal bir merkez oldu. Ben dereceye giren ve giremeyen oyuncularımıza hiç umutlarını kırmadan daha ileriye bakarak mücadele ederek ve kendini geliştirerek ilerlemelerini istiyorum. Hem kentimizi hem de ülkemizi iyi temsil etmelerini istiyorum ve buna da yürekten inanıyorum.”dedi.
Kültür olan, sanat olan, spor olan, turizm olan, çok kapsamlı bir festival gerçekleştirildiğini belirten Kaymakam Günhan Yazar; “Böyle bir festival yapmak kolay değil, emek gerektiriyor,büyük bir ekip gerektiriyor. Ben başta Başkanım olmak üzere bu ekibi canı gönülden sizler adına tebrik ediyorum. Bu festivalin parçalarından biri de satranç turnuvası, ben katılan oyunculara ve onları destekleyen ailelerini tebrik ediyorum. Bu turnuvanın her yıl gelenekselleşmesini canı gönülden diliyor hepinize teşekkür ediyorum.”dedi.

TURNUVADA DERECEYE GİRENLERİN LİSTESİ

A kategorisinde Mert Özbay, B kategorisinde Sinan Tan, C kategorisinde Kerem Tınmaz ve D kategorisinde Evren Bayrak en iyi yerel sporcular ödülüne layık görüldüler.
A Kategorisinde 3.Anıl Alabaş, 2. Hasan Köse, 1.Muhammet Taşkaya
B Kategorisinde 3.Egemen Kılıç, 2. Zeynep Yalçın 1. Ünsal Üstünel
C Kategorisinde 3. Mehmet Ali Tan, 2. Efehan Başaran 1. Kerem Tınmaz
D Kategorisinde 3. Ege Yiğit Çelik, 2. Emre Eşme, 1.Yağız Efe Deniz

ÖDÜLLER
A KATEGORİSİ
Birinciye- Cumhuriyet altını kupa madalya
İkinciye- Yarım altın kupa madalya
Üçüncüye- Çeyrek altın kupa madalya
B KATEGORİSİ
Birinciye Elektrikli kaykay satranç takımı kupa madalya
İkinciye Tablet bilgisayar satranç takımı kupa madalya
Üçüncüye Mp4 çalar satranç takımı kupa madalya
C KATEGORSİ
Birinciye Bisiklet satranç takımı kupa madalya
İkinciye Tablet bilgisayar satranç takımı kupa madalya
Üçüncüye Mp4 çalar satranç takımı kupa madalya
D KATEGORSİ
Birinciye Bisiklet satranç takımı kupa madalya
İkinciye Tablet bilgisayar satranç takımı kupa madalya
Üçüncüye Mp4 çalar satranç takımı kupa madalya

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.