1.SATRANÇ TURNUVASI BAŞLADI - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

1.SATRANÇ TURNUVASI BAŞLADI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

28.Uluslararası Bandırma Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivali kapsamında bugün 1.Satranç Turnuvası Harun Karacan Gençlik ve Spor merkezinde başladı.

Turnuva açılış törenine Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, Bandırma Belediyesi yetkilileri, İl Temsilcisi Erdem Özgören katıldı. Turnuva Başkan Dursun Mirza’nın sembolik açılış hamlesiyle başladı. Turnuvaya 4 kategoride toplam 160 oyuncu katıldı.

İki gün sürecek olan turnuvada oyuncular eleme olmadan 6 maç yapacaklar. 6 maç sonunda aldıkları toplam puan ile turnuvada derece yapan oyuncular belirlenecek. 28.Uluslararası Bandırma Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivali 1.Satranç Turnuvası 21 Mayıs 2017 saat 16.00 ‘da gerçekleştirilecek ödül töreni ile tamamlanacak.

Turnuva açılışında Konuşan Belediye Başkanı Dursun Mirza: “Satranç masalarına oturmuş çok değerli kardeşlerim çok değerli çocuklarımız ve onların çok değerli aileleri burası içinde bulunduğumuz mekan Bandırma Belediyesinin eski binası göreve geldiğimizde burayı restore ederek Harun Karacan Gençlik ve Spor Merkezine dönüştürdük. Burada satranç odamız ve satranç öğretmenimiz var ayrıca jimnastik kurslarımız, rumba, plates, latin dansları gibi etkinliklerimizi de bu mekanda sürdürüyoruz. Hemen alt katımızda 20 tane sivil toplum örgütüne ofisler oluşturduk. Yani burası canlılığını koruyan cıvıl cıvıl bir yer olarak Bandırmanın çocuklarına ve gençlerine hizmet etmeye devam ediyor. Görüyorum ki sizlerin de güzel katılımıyla satranç federasyonumuzla birlikte ilk defa bir satranç turnuvası düzenliyoruz. İl temsilcisi arkadaşımız yanımızda, hakemlerimiz aramızda çok ciddi bir organizasyon şuanda sadece Bandırmadan değil Bandırma dışından da katılımcılarımız var. Turnuva bugün ve yarın devam edecek. Bu resmi bir yarışma bugüne kadar alınmış puanlar geçerli bundan sonra aldığınız tüm puanlarda geçerli olacak. Bandırma Belediyesi olarak sizlere ödüllerimiz var. Tabi ödüllerden öte stratejiyi öğreten, hedef koyup ona ulaşmak için kafa yorulan bir spor bu onun için tüm çocuklarımızın ve kendini geliştirmek isteyen tüm insanlarımızın yapması gerekir. Bu ilgi bizi çocuklarımız adına, ülkemiz adına ve kentimiz adına çok mutlu etti. Bu turnuva bundan sonra geleneksel olarak her yıl devam edecek. Değerli oyuncular değerli aileler ben hepinizi kutluyorum ve başarılar diliyorum” dedi.

2

5

10

7

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Aşılı Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.