1 MAYIS BANDIRMA'DA ÇOŞKUYLA KUTLANDI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

1 MAYIS BANDIRMA’DA ÇOŞKUYLA KUTLANDI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı Bandırma’da düzenlenen törenlerle kutlandı.

CHP Balıkesir milletvekili aday adayı Bandırmalı Fatma Sibel Salı ‘da kürsüye çıkarak halka karanfil dağıtması memnuniyetle karşılandı. Bandırma ilk kadın milletvekili aday adayı Fatma Sibel Salı’ya halk büyük sevgi gösterdi.

Kutlamalara CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, Belediye Başkanı Dursun Mirza, CHP İlçe Başkanı Atilla Atakay, işçi ve memur sendikalarının başkan ve yöneticilerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. AK Parti Balıkesir Milletvekili aday adayı Selami Gezer’in kutlamaların yapıldığı alana çelenk göndermesi ise dikkat çekti.

3 Bin Kişi Katıldı
Kutlamalar kapsamında işçilerden oluşan gruplar, İDO iskelesi önünde toplanarak, atılan sloganlar ile Cumhuriyet Caddesi üzerinden yürüyüş yaptı. Gruplar yürüyüş sonrasında, geniş güvenlik önlemleri altında Cumhuriyet Meydanı’na gitti. Grupların meydandaki yerlerini almalarından sonra, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı, Bandırma Emek Platformu Dönem Sözcüsü ve Petrol-İş Sendikası Bandırma Şube Başkanı İsmail Kayan yaptı.

Çocuklarımıza Onurlu Bir Gelecek Bırakmak İstiyoruz
Kayan “Bizler emeğiyle geçinmeye çalışan milyonlarız. Çocuklarımıza onurlu ve güvenli bir gelecek sağlamak istiyoruz. Taleplerimiz çok açık. İnsanca bir yaşam istiyoruz. Ortak mücadele için buradayız “dedi. Konuşmasında sorunlarına değinen Kayan “Haksız isten çıkarma, sendikasızlaştırma, kıdem tazminatına müdahale, esneklik, kuralsız ve kayıt dışı çalışma, vergide adaletsizlik yılardır mücadele ettiğimiz sorunlardır. İnsanı insan yapan değerleri ülkemiz egemen kılmadıkça bu sorunlarımız devam edecektir” ifadesini kullandı.

Kazanımlarımız Saldırı Altında
Zorlu mücadeleler sonunda elde ettikleri haklarının yoğun saldırı altında olduğunu dile getiren Kayan şunları söyledi “Yaşama ve çalışma şartlarımız giderek bozuluyor. Ücretlerimiz artan fiyatlar karşısında sürekli eriyor. Bizler karşılaştığımız sorunlara karşı taleplerimizi seslendirmek ve somut adımlar atılması için buralardayız. Eğitim, sağlık, sosyal güvenlik, haklarımız piyasana bırakılıyor. İş kazalarında her ay yüzlerce arkadaşımız yaşamdan kopuyor. Kamu kurumlarındaki taşeron işçilerin kadroya alınması önemli bir kazanım olmasına karşın, birçok tartışma ve yeni sorunu da beraberinde getirip mağduriyetlere neden oldu. Bu mağduriyetlerin en önemlisi kapsam dışında kalan kitler ve belediyelerde çalışan işçilerdir. Bir yandan açıkta kalan 500 bin işçi kadro beklemektedir. İşçiler arasında ücret ve çalışma şartları bakımından ayrım sona ermiştir. Güvencesizliği, sürekli hale getiren geçici ve mevsimlik işçilik uygulamalarında iyileştirme yapılarak 4 aya kadar daha fazla çalışma olanağı sağlanmış ancak sözleşme yapılmamıştır”

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.