TERÖRLE MÜCADELEDE KARARLILIK VURGUSU

İNGİLTERE
Paylaş
 

İngiltere Başbakanı May, terörle mücadelede için gerekirse insan hakları yasalarını bile değiştirebileceklerini söyledi.

İngiltere son haftalarda artan terör saldırılarıyla çalkalanıyor. Ülkede adeta OHAL durumu var. Manchester kentinde düzenlenen saldırının ardından en üst düzeyde terör alarmı verildi. Bunun yanında askerler polislerle işbirliği yaparak güvenliği sağlamak için sokaklara indi.
Ancak buna rağmen geçtiğimiz günlerde bir terör saldırısı da Londra kentinde yaşandı. Artan terör saldırılarına Başbakan May’in tepkileri sert oldu. “Radikal islamcıları fazlasıyla tolere ettik, o günler bitecek.” açıklamasını yapan May, terörle mücadelede alınabilecek bütün önlemleri kararlılıkla uygulamaya koyacaklarını belirtti.

TÜRKİYE’Yİ ELEŞTİRDİKLERİ KONUYDU
Son olarak bir açıklama daha yapan May, terör saldırılarının önüne geçebilmek için gerekirse insan hakları yasalarını bile değiştirebileceklerini söyledi. Her fırsatta insan hakları yasalarına vurgu yaparak terörle mücadelede Türkiye’yi eleştiren Avrupa’dan böyle bir açıklama gelmesiyle konu ilginç bir hal aldı.

Bir önceki yazımız olan ÜRDÜN, KATAR İLE DİPLOMATİK İLİŞKİLERİNİN SEVİYESİNİ DÜŞÜRDÜ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
ozen nehir-kaya marka-bandirma THE-CONCEPT yemtar
perema2014 soylu AK-EMLAK
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
cep-hastanesi-bandirma
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.