KARESİ MECLİSİ’NDEN KURTDERELİ’YE TAM DESTEK

KARESİ
Paylaş
 

11-12-13 Ağustos tarihlerinde Kurtdereli Mehmet Pehlivan anısına Kurtdere Er Meydanı’nda düzenlenecek olan Geleneksel Kurtdereli Güreşleri’ne Karesi Belediyesi Meclisi’nden de tam destek geldi.

Karesi Belediyesi Ağustos Ayı Olağan Meclis Toplantısı, belediye meclis salonunda yapıldı. Gündem maddelerinin görüşüldüğü ve gruplardan gelen önergelerin ilgili komisyonlara havale edildiği meclis toplantısında Kurtdereli Güreşleri de gündeme geldi. AK Parti, Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhuriyet Halk Partisi meclis üyeleri Kurtdereli Güreşleri’ne kırmızı dipli mumla davet edildi. AK Parti, MHP ve CHP’li meclis üyeleri güreşlere tam destek vereceklerini açıkladılar.

Kurtdereli Güreşleri’nin siyaset üstü olduğunu vurgulayan meclis üyeleri, güreşlere yapılan yatırımları haklı ve doğru bulduklarını, güreşlerde parti gözetmeksizin kurucu meclis üyeleri olarak orada bulunacaklarını açıkladılar. Kurtdere’ye yapılan yatırımları takdirle karşıladıklarını ifade eden meclis üyeleri, Cihan Pehlivanı Kurtdereli Mehmet Pehlivan’ın bizlere bıraktığı güreşlere hep beraber sahip çıkılması gerektiğini söylediler. Ata sporumuz olan güreşlere önümüzdeki yıllarda da değer vermeye devam edeceklerini vurgulayan meclis üyeleri, “Kurtdereli Güreşlerine yapacağımız yatırımlar sayesinde Türkiye çapında söz sahibi olacak başpehlivanların çıkacağına inanıyoruz” açıklamasında bulundular.

Bir önceki yazımız olan KARACABEY IHLAMUR FESTİVALİ BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.